FEEC Federació d'Entitats Excursionistes de Catalunya

Qui som

Organigrama

 

Organigrama Junta Directiva
  1. President:  Sr. Jordi Merino i Urbano (CM Sant Llorenç, CE Els Blaus, CE Madteam)
  2. Vicepresident Primer:  Sr. Josep Casanovas i Redondo (CE Arítjol)
  3. Vicepresident Segon:  Sr. Miquel Fernández i Azconegui (CE de Gràcia)
  4. Vicepresident Tercer:  Sr. Joan Huertos i Ferrer (ACE Mataró)
  5. Secretària:  Sra. Carme Delgado i Canalejo (CE Taradell)
  6. Tresorer:  Sr. Josep D. Balagueró i Bernaus (CE Lleida)
  7. Director Tècnic Esportiu:  Sr. Ferran Latorre i Torres (CE Catalunya, UE Vic)
  8. Vocal: Sra. Marina Simó i Salinas (CE Catalunya i CE Madteam)
  9. Vocal: Sra. Meritxell Soler i Val (CM l’Hospitalet)
  10. Vocal: Sra. Judit Franch i Pons (AE Mountain Runners del Berguedà)
  11. Vocal: Sr. Gil Erra i Gil (CE Calldetenes)
  12. Vocal: Sr. Antoni Massagué i Palau (UE Vic)
  13. Vocal: Sr. Jordi Magrinyà i Güell (Ass. Alumn. Ex Alumn. Escola Treball (SE))
  14. Vocal: Sr. Carles Xavier Pons i Pérez (CE d’Abrera)
  15. Vocal: Sr. Josep Maria Silvestre i Casas (CE La Xiruca Foradada)
  16. Vocal: Sr. Francesc Francès i Àvila (CA Palamós)
  17. Vocal: Sr. Ramón Rodríguez i Contreras (CEM Cerdanyola)
Col·laboradors de la junta:
  1. Sr. Marcial Alemán i Ventura (CE Torrellenc)
  2. Sr. Antoni Ricart i Serena (Centre Promoció Activitats Muntanya (SE))
  3. Sr. Silvano Bendinelli i Beni (CM Sant Cugat)
  4. Sr. Mariano Morera i Casas (CE Ripoll)
  5. Sr. Ramon Tornero i Masip (AE Muntanya)
  6. Sr. Josep Pérez i Lluch (CE Catalunya)
  7. Sr. Agustí Castellví i Herrero (CE Madteam)
  8. Sr. Ramon Regí i Pujals (CE Olot)
  9. Sr. Quino Hernández i Martin (CM Sant Cugat)
  10. Sr. Josep Massana i Massana (CE Penendès)
  11. Sr. Iñigo Luis Soteras Martínez (CECP Puigcerdà)
  12. Sra. Marta Anglès i Folch (CE Korretonencs)
  13. Sra. Marta Pla i Bagaria (CE l’Esquirol)
  14. Sr. Josep Paytubí i Tubau(CE Terrassa)
  15. Sr. Paco Sánchez i Fernández (ACE Mataró)
  16. Sra. Laura Piferrer i Fernádez (GE Malgretenc)

Organigrama funcional de la FEEC

Document en PDF


Organigrama professional de la FEEC

Document en PDF


Representacións territorials

  1. Regió primera (el Baix Llobregat): Sr. Lluís Solé Sugrañés
  2. Regió primera (el Barcelonès): Sr. Adrià Campo i Vilà
  3. Regió primera (el Maresme): Sr. Xavier Pallás i Sanabria
  4. Regió primera (el Vallès Occidental i el Vallès Oriental): Sra. Maria Teresa Feliu i Ferrando
  5. Regió segona (l’Alt Empordà, el Baix Empordà, la Garrotxa, el Gironès, el Pla de l’Estany i la Selva):   (en procès electoral)
  6. Regió tercera (l’Alt Penedès, el Baix Penedès i el Garraf): Sr. Joan Raventós i Hill
  7. Regió quarta (l’Alt Camp, el Baix Camp, la Conca de Barberà, el Priorat, la Ribera d’Ebre i el Tarragonès): Sra. Esther Llorens i Garriga
  8. Regió cinquena (el Baix Ebre, el Montsià i la Terra Alta): Sr. Joan Mitjavila i Abella
  9. Regió sisena (la Cerdanya, Osona i el Ripollès): Sra. Noemí González i Mas
  10. Regió setena (l’Anoia, el Bages, el Berguedà i el Solsonès): Sr. Antoni Fornell i Ges
  11. Regió vuitena (les Garrigues, la Noguera, el Pla d’Urgell, la Segarra, el Segrià i l’Urgell): Joan Ramon i Amorós
  12. Regió novena (l’Alt Urgell, l’Alta Ribagorça, el Pallars Jussà, el Pallars Sobirà i la Val d’Aran): Sr. Joan Ramon i Amorós

Representació a l’assemblea de la FEDME

President de la FEEC:

  1. Sr. Jordi Merino i Urbano

Representació d’entitats:

  1. Unió Excursionista de Sabadell
  2. Club Excursionista Arítjol
  3. Centre Excursionista la Xiruca Foradada

Representació d’esportistes de Catalunya:

  1. Sr. Ferran Latorre i Torrés

Anotació: als estaments tècnics de la FEDME (àrbitres i jutges) els representants són triats per circumscripció estatal.


Membre d’organitzacions internacionals

  1. Unió Internacional d’Associacions d’Alpinisme (UIAA)
  2. Federació Internacional d’Esquí de Muntanya (ISMF)
  3. Federació Internacional d’Escalada Esportiva (IFSC)
  4. Federació Internacional de Curses per Muntanya (ISF)
  5. Federació Internacional de Raquetes de Neu (ISSF)
  6. Associació Internacional de Curses per Muntanya (ITRA)
  7. Associació Europea de Senderisme (ERA)

Membre d’organitzacions de Catalunya

  1. Unió de Federacions Esportives de Catalunya (UFEC)
  2. Fundació de la UFEC
  3. Federació d’Organitzacions Catalanes Internacionalment Reconegudes (FOCIR)
  4. Associació de Publicacions Periòdiques en Català (APPEC)
  5. Associació Catalana de Dirigents de l’Esport (ACDE)
  6. Observatori del Paisatge de Catalunya
  7.  Assemblea Nacional Catalana (ANC)
  8. Òmnium Cultural
  9. Tribunal d’Arbritatge Esportiu de Catalunya (TAEC)
  10. Comitè Olímpic de Catalunya (COC)

Representació als patronats de parcs naturals i espais protegits

  1. Parc Nacional d’Aigüestortes i Sant Maurici: Sr. Enric Berga
  2. Parc Natural de l’Alt Pirineu: Sra. Merche González
  3. Parc Natural  i Reserva de la Biosfera del Montseny: Sr Lluís Pagespetit
  4. Parc Natural de la Muntanya de Montserrat: Sr. Lluís Arondo
  5. Parc Natural dels Ports: Sra. Maria José Villalbos
  6. Parc Natural del Cadí-Moixeró: Sr. Gil Erra
  7. Parc Natural de  la Zona Volcànica de la Garrotxa: Sr. Josep Baburés
  8. Parc Natural del Montgrí, les Illes Medes i el Baix Ter: Sra. Emma Fàbrega
  9. Parc Natural de la Serra de Montsant: Sra. Gloria Espasa
  10. Parc Natural de les capçaleres del Ter i el Freser: Sr. Marià Morera
  11. Parc Natural dels Aïguamolls de l’Empordà: Sra. Emma Fàbrega
  12. Parc Natural de la Delta de l’Ebre: sense representació actualment
  13. Parc Natural del Cap de Creus: Sra. Emma Fàbrega
  14. Parc Natural de Sant Llorenç del Munt i l’Obac: Sr. Quim Solbas
  15. Parc Natural de la Serra de Collserola: Sr. Antoni Pardinilla
  16. Parc Natural de la Serralada de Marina: Sra. Rosa Maria Hontoria
  17. Paratge Natural d´Interès Nacional del massís del Pedraforca: Sr. Gil Erra
  18. Paratge Natural d´Interès Nacional de l’Albera: Sra. Emma Fàbrega
  19. Paratge Natural  d´Interès Nacional de Poblet: Sr. Jordi Magrinyà
  20. Parc del Garraf: Sr. Joan Tutusaus
  21. Parc del Castell de Montesquiu: Sra. Marta Pla
  22. Parc del Foix: Sr. Joan Domènech
  23. Parc d´Olèrdola: Sr. Joan Domenech
  24. Parc del Montnegre i el Corredor: Sr. Carles Montoriol
  25. Parc Agrari del Baix Llobregat: Sr. Josep Maria Comas
  26. Parc de la Serralada Litoral: Sr. Jordi López
  27. Parc Fluvial del Besós: sense representació actualment
  28. Espai Natural de les Guilleries- Savassona: Sra. Marta Pla
  29. Espai Natural de Sant Miquel del Fai: Sr.Miquel Canadell
  30. Espai d´Interès Natural de l´Alta Garrotxa: Sra. Emma Fàbrega
  31. Espais Naturals del Delta del Llobregat: Sr. Josep Maria Comas
  32. Reserva Natural Mas de melons i secans de Lleida: Sr. Xavier Massot
  33. Consorci de la Serra de Llaberia: Sr. Pere Iglesias
  34. Consorci de les Vies Verdes de Girona: Sra. Emma Fàbrega
  35. Consell de la Protecció de la Natura de la Generalitat de Catalunya: Sra. Montse Jové