FEEC Federació d'Entitats Excursionistes de Catalunya

Esports de muntanya / Centres de tecnificació

CTEMC – Esquí de muntanya

Esquí de muntanya

Patrocinadors

El Centre de Tecnificació d’Esquí de Muntanya de Catalunya (CTEMC) depèn de la Federació d’Entitats Excursionistes de Catalunya (FEEC) i va ser fundat el juliol de 1997, previ acord entre la FEEC i la Federación Española de Deportes de Montaña y Escalada (FEDME). El CTEMC és un centre de tecnificació reconegut per el Consell Català de l’Esport i els esportistes que en formen part són reconeguts dins del Pla de Tecnificació Esportiva de Catalunya i del programa d’Alt Rendiment Català (ARC).

El seu objectiu principal és formar joves, no només en els aspectes de l’esport, sinó també en el vessant humà, amb la missió que una vegada formats i tinguin experiència en el món de la competició, puguin incorporar-se a la Selecció Catalana, nodrint-la per a garantir la continuïtat de la presència de Catalunya en les diferents competicions estatals i internacionals. Els esportistes segueixen un programa d’entrenament planificat i orientat a obtenir el rendiment més òptim, en funció de les seves característiques i del calendari de competicions de cada temporada, on es té cura de la seva preparació no sols a nivell físic i tècnic, sinó també a nivell mèdic i psicològic.

Objectius

  1. Detectar i seleccionar, entre la població en edat escolar, esportistes amb qualitats específiques que permetin preveure la seva projecció futura dintre de l’esport d’elit català.
  2. Millorar el nivell tècnic i competitiu dels joves esportistes seleccionats.
  3. Vetllar perquè els esportistes, durant el procés de permanència en el programa, obtinguin una formació integral.
  4. Promoure que el màxim nombre d’esportistes incorporats al programa es puguin classificar i entrar en el programa ARC.

Cos tècnic

  • Director: Pau Gómez 
  • Tècnics: Pau Gómez, Gil Orriols i Aribau Portillo
  • Assessor: Jordi Canals
  • Servei mèdic: Dani Brotons, Oriol Barceló i Enric Subirats

Esportistes

Infantils 

  • Mariona Flores Enjaime (Club Centre Excursionista Avinyó)

Cadets

  • Aaron Alvarez del Val (Club Esportiu Mindundis Team)
  • Arnau Balcells Puyol (Centre Excursionista Alta Ribagorça)
  • Miquel Casals Torradeflot (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Pep Coll Turrà (Centre Excursionista Banyoles)
  • Jan Gallardo Lara (Club Esquí Cerdanya Skimo Team)
  • Aina Garreta Farrús (Club d'Esquí la Pobla de Segur)
  • Eloi Loren Villarreal (Centre Excursionista Alta Ribagorça)
  • Iona Montoliu Prió (Societat Amics de la Muntanya)
  • Erola Rocias Sacrest (Club Esportiu Cerdanya Pirineus)

Juvenil

  • Gael Alvarez del Val (Club Esportiu Mindundis Team)
  • Enric Baños Tur (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Pau Carol Adroher (Centre Excursionista Banyoles)
  • Tomeu Comellas Pagès (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Martina Gonfaus Sellés (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Pere Porta Prat (Unió Excursionista Vic)
  • Biel Pujol Parramon (Centre Excurcionista Farners)
  • Gil Ruiz Giralt (Unió Excursionista Urgellenca)
  • Ares Torra Gendrau (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)

Júnior

  • Albert Pérez Anglès (Club Esquí Cerdanya Skimo Team)
  • Lluc Coll Escoda (Ski Club Camprodon)
  • Maria Costa Díez (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Ot Ferrer Martínez (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Roger Fíguls Calvelo (Associació Esportiva Pallars)
  • Oriol Oliver Rosique (Ski Club Camprodon)
  • Guillem Orriols Salvans (Unió Excursionista Sant Joan de les Abadesses)
  • Marc Ràdua Ivern (Club Esquí la Pobla de Segur)

Promesa

  • Guillem Farriol Vancells (Club Esquí Cerdanya Skimo Team)
  • Pau Coll Turrà (Ski Club Camprodon)