FEEC Federació d'Entitats Excursionistes de Catalunya

Esports de muntanya / Centres de tecnificació

CTCMC – Curses per muntanya

Curses per Muntanya

Patrocinadors

Arran dels èxits de la Selecció Catalana de Curses per Muntanya i la manca de joves en aquesta disciplina, la Federació d’Entitats Excursionistes de Catalunya va considerar, l’any 2008, la creació d’un Centre de Tecnificació de Curses per Muntanya, amb l’objectiu de formar corredors d’edats entre els 15 i els 23 anys amb ganes de competir a l’alt nivell esportiu.

Objectius

  1. Organitzar una estructura esportiva que permeti als i a les esportistes catalans arribar al més alt nivell esportiu.
  2. Detectar i captar nous talents de corredors de muntanya.
  3. Desenvolupar, perfeccionar i millorar totes les seves capacitats i actituds com a corredors.
  4. Motivar-vos i preparar-vos física i mentalment per tenir un alt rendiment a les curses de muntanya.
  5. Aconseguir que el major nombre d’esportistes que en un futur representin Catalunya en el més alt nivell de competició internacional.

Cos tècnic

Director: Pere Rullan

Tècnics: Fernando Rosa 

Esportistes

Cadets (Sub 16)

  • Gael Álvarez del Val (Club Esportista Mindundis Team)
  • Lina Escura Perrier (Club Excursionista Madteam)
  • Martina Gonfaus Selles (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Berta Guitart Barral (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Ïu Net Puig (Associació Esportiva Trail Xics Montseny)
  • Joana Planas Sanchez (Associació Esportiva Trail Xics Montseny)
  • Alaitz Plans Safores (Club Excursionista Moianès Independent)

Juvenils (Sub 18)

  • Roger Bella Piñol (Club Atlètic Espluguí)
  • Ramon Caballeria Gomez (Grup Excursionista Cultural i Alpinista – Lletissonada)
  • Jan Castillo Paredes (Club Excursionista Moianès Independent)
  • Lídia Criballés Casalí (Centre Excursionista de Torelló)
  • Iu Jaume Ametller (Associació Esportiva i Cultural Capgirell)
  • Mireia Lüsher Alemany (Unió Excursionista de Vic)
  • Aniol Pujiula Colom (Grup Excursionista Cultural i Alpinista – Lletissonada)

Júniors (Sub 20)

  • Sergi Cabeza Pintor (Club Excursionista Madteam)
  • Laia Gonfaus Sellés (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Oriol Joan Sabater (Unió Excursionista de Catalunya-Mataró)
  • Quirze Sague Sors (Associació Esportiva i Cultural Capgirell)