FEEC Federació d'Entitats Excursionistes de Catalunya

Agenda / Competició

Hivernal Beret Montgarri

Distància 17km
Desnivell 441m

Aquesta prova forma part de
Campionat de Catalunya de Snowrunning - 2022

Val d'Aran Raquetes de neu

16 de gener 2022

Vall d'Aran - Beret

Preu a determinar

Entitats organitzadores

CLOS PONS THAI RUNNERS ASS. ESP

Contacte

+34 696 078 247 / info@beretmontgarri.com

La cursa se celebrarà aquest pròxim 16 de gener de 2022 i transcorrerà pels espectaculars paissatges de la Val d’Aran. La Hivernal de Berte Montgarri oferirà les categories absoluta, amb les seves subcategories en una prova de 17 km que presenta un traçat d’anada i tornada, amb un desnivell acumulat de 441 metres, des de Beret fins al Santuari romànic de Montgarri. El punt d’avituallament el trobem al KM 8, al refugi del santuari per enfilar la pujada cap a meta per la pista cap a Montgarri. Els darrers 5km es realitzen a la pista de fons de l’Estació d’Esquí.

Les categories Júnior i Juvenil també tindran la seva prova amb un recorregut de 12 km.

Classificació de la prova per categoria

LLOC GENERAL DORSAL NOM SEXE CATEGORIA ENTITAT TEMPS PENALITZACIONS TEMPS TOTAL
1 1 CELIA BALCELLS SERRA Dona ABOSOLUTA CENTRE EXCTA. QUERALT 01:29:30.21 0:00:00 01:29:30.21
2 2 ESTER CASAJUANA REYES Dona ABOSOLUTA CLUB EXCTA. ARITJOL 01:50:23.74 0:00:00 01:50:23.74
3 3 NEUS PEIRO PIFARRE Dona ABOSOLUTA CLUB ESP. PEDALA.CAT BALAGUER 01:56:27.44 0:00:00 01:56:27.44
4 4 GEMMA ROIG CAMPS Dona ABOSOLUTA CENTRE EXCTA. MOLINS DE REI 01:59:42.02 0:00:00 01:59:42.02
1 251 MARTI ESQUERDA AMEZCUA Home JUNIOR CENTRE EXCTA. DE TERRASSA 01:07:12.19 0:00:00 01:07:12.19
1 1 QUIM COSTA LLANSANA Home ABOSOLUTA CLUB ATLETISME OLOT TERRA DE VOLCANS 01:16:16.86 0:00:00 01:16:16.86
2 3 MARCEL ROMANI RODES Home ABOSOLUTA UNIÓ EXCTA. DE CATALUNYA DE GRACIA 01:19:32.33 0:00:00 01:19:32.33
3 5 MARC OLLE BERNADES Home ABOSOLUTA GRUP EXCTA. OLIANA 01:22:04.21 0:00:00 01:22:04.21
4 7 JORDI URO MOMPEL Home ABOSOLUTA CENTRE EXCTA. TORELLO 01:25:11.97 0:00:00 01:25:11.97
5 5 JOSEP GUIMERA MULLOR Home ABOSOLUTA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 01:26:12.98 0:00:00 01:26:12.98
6 13 PAUL IACOB Home ABOSOLUTA CLOS PONS THAI RUNNERS ASS. ESP 01:33:14.40 0:00:00 01:33:14.40
7 4 JESUS GELLIDA ALBIOL Home ABOSOLUTA CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 01:37:05.70 0:00:00 01:37:05.70
8 15 MARIANO PUJOL CARVENTUS Home ABOSOLUTA CENTRE PROMOCIO ACTIVITATS MUNTANYA (SE) 01:46:19.00 0:00:00 01:46:19.00
9 2 JOAN CARLES LIEBANAS RUIZ Home ABOSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 01:46:31.77 0:00:00 01:46:31.77
10 17 JORDI MOLINS MARQUES Home ABOSOLUTA CLOS PONS THAI RUNNERS ASS. ESP 01:46:41.44 0:00:00 01:46:41.44
11 26 PAU SANCHEZ GARCIA Home ABOSOLUTA CENTRE EXCTA. TORELLO 01:50:52.63 0:00:00 01:50:52.63
12 6 JORDI ALSINA APARICIO Home ABOSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 01:53:30.78 0:00:00 01:53:30.78
13 18 JORDI CAPDEVILA BERTRAN Home ABOSOLUTA CENTRE EXCTA. MOLINS DE REI 02:02:17.29 0:00:00 02:02:17.29
14 8 ANTON VILARDELL AGULLO Home ABOSOLUTA CENTRE EXCTA. DE RUBÍ 02:05:52.45 0:00:00 02:05:52.45
15 37 JOAQUIM ANGLES TALLADA Home ABOSOLUTA ASS. ESP. MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDA 02:08:23.74 0:00:00 02:08:23.74
16 9 ADRIA MARTINEZ LLENA Home ABOSOLUTA CLOS PONS THAI RUNNERS ASS. ESP 02:14:23.17 0:00:00 02:14:23.17
17 10 VALENTI GARCIA MACIAS Home ABOSOLUTA ASS. LA MASSA CENTRE DE CULT. VILASSARENC (SE) 02:19:48.00 0:00:00 02:19:48.00
3 SEXE 4 CATEGORIA

Classificació de la prova per subcategoria

LLOC GENERAL DORSAL NOM SEXE SUBCATEGORIA ENTITAT TEMPS PENALITZACIONS TEMPS TOTAL
1 3 NEUS PEIRO PIFARRE Dona MASTER 50 CLUB ESP. PEDALA.CAT BALAGUER 01:56:27.44 0:00:00 01:56:27.44
2 4 GEMMA ROIG CAMPS Dona MASTER 50 CENTRE EXCTA. MOLINS DE REI 01:59:42.02 0:00:00 01:59:42.02
1 15 MARIANO PUJOL CARVENTUS Home MASTER 50 CENTRE PROMOCIO ACTIVITATS MUNTANYA (SE) 01:46:19.00 0:00:00 01:46:19.00
2 2 JOAN CARLES LIEBANAS RUIZ Home MASTER 50 CLUB EXCTA. MADTEAM 01:46:31.77 0:00:00 01:46:31.77
3 17 JORDI MOLINS MARQUES Home MASTER 50 CLOS PONS THAI RUNNERS ASS. ESP 01:46:41.44 0:00:00 01:46:41.44
4 6 JORDI ALSINA APARICIO Home MASTER 50 CLUB EXCTA. MADTEAM 01:53:30.78 0:00:00 01:53:30.78
5 18 JORDI CAPDEVILA BERTRAN Home MASTER 50 CENTRE EXCTA. MOLINS DE REI 02:02:17.29 0:00:00 02:02:17.29
1 5 JOSEP GUIMERA MULLOR Home VETERNA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 01:26:12.98 0:00:00 01:26:12.98
2 4 JESUS GELLIDA ALBIOL Home VETERNA CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 01:37:05.70 0:00:00 01:37:05.70
3 8 ANTON VILARDELL AGULLO Home VETERNA CENTRE EXCTA. DE RUBÍ 02:05:52.45 0:00:00 02:05:52.45
4 9 ADRIA MARTINEZ LLENA Home VETERNA CLOS PONS THAI RUNNERS ASS. ESP 02:14:23.17 0:00:00 02:14:23.17
5 10 VALENTI GARCIA MACIAS Home VETERNA ASS. LA MASSA CENTRE DE CULT. VILASSARENC (SE) 02:19:48.00 0:00:00 02:19:48.00
SEXE CATEGORIA