FEEC Federació d'Entitats Excursionistes de Catalunya

Agenda / Competició

Olla de Núria Vertical

Distància 3.78km
Desnivell 986m

Aquesta prova forma part de
12a Copa catalana de curses verticals

Ripollès Curses per Muntanya

11 de juny 2022 / 10 de juny 2022

Vall de Núria

Santuari de Núria

Preu a determinar

Entitats organitzadores

UNIÓ EXCTA. VIC

Contacte

938855120 / inscripcions@unioexcursionistavic.org

L’Olla Vertical és una prova germana de la Clàssica Olla de Núria, que neix l’any 2016 i que s’està consolidant dins del calendari de curses verticals.

Sortint des del Santuari de Núria (1960m) i fent cim al punt més alt de la vall, el Puigmal (2909m). 3,78kms i 986m de desnivell positiu que els separen. Pocs Kilòmetres i molts metres de desnivell auguren una vertical amb fortes emocions.

L’Olla Vertical neix amb vocació de ser una cursa internacional que defensa i reivindica el paper de l’esport Català i de Catalunya al món. Hi podran participar tots els esportistes que ho desitgin.

Tasteu la Vall de Núria! No us ho perdeu! Us hi esperem!

Classificació de la prova per categoria

LLOC GENERAL DORSAL NOM SEXE CATEGORIA ENTITAT TEMPS PENALITZACIONS TEMPS TOTAL PUNTS CATEGORIA
1 2108 PEREZ ANGLES ALBERT Home ABSOLUTA CLUB ESQUI CERDANYA SKIMO TEAM 0:45:21 0:00:00 0:45:21 100
2 2106 TITOUES HUIGE Home ABSOLUTA ALTRES FEDERACIONS 0:47:07 0:00:00 0:47:07 88
3 51013 ROMANI RODES MARCEL Home ABSOLUTA UNIO EXCTA DE CATALUNYA DE GRACIA 0:47:11 0:00:00 0:47:11 78
4 2005 LOHMAES YOUN Home ABSOLUTA ALTRES FEDERACIONS 0:49:56 0:00:00 0:49:56 72
5 2105 GIL MOES ARNAU Home ABSOLUTA GRUP EXCTA CAMPDEVANOL 0:50:16 0:00:00 0:50:16 68
6 51017 OLLE BERNAES MARC Home ABSOLUTA GRUP EXCTA OLIANA 0:50:35 0:00:00 0:50:35 66
7 2074 GUARDIA COES MARC Home ABSOLUTA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 0:51:35 0:00:00 0:51:35 64
8 51020 BELTRAN FOES SERGI Home ABSOLUTA ASS ESP EKKE LLEIDA 0:51:49 0:00:00 0:51:49 62
1 2109 ALONSO MARES SARA Dona ABSOLUTA ALTRES FEDERACIONS 0:51:53 0:00:00 0:51:53 100
9 51038 SANTAMARIAES ENRIQUE Home ABSOLUTA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 0:51:56 0:00:00 0:51:56 60
10 2099 CASTELLOTEES MIQUEL Home ABSOLUTA UNIO EXCTA DE CATALUNYA DE GRACIA 0:52:26 0:00:00 0:52:26 58
11 51049 DELGADO SAES JORDI Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA TORELLO 0:52:53 0:00:00 0:52:53 56
12 2050 ARBONES CEES ALFONS Home ABSOLUTA ASS ESP PALLARS SE 0:52:55 0:00:00 0:52:55 54
13 2055 VALLS CREIES CARLES Home ABSOLUTA GRUP EXCTA FORCES FORTS I FERMS 0:53:19 0:00:00 0:53:19 52
14 2043 VALLS RAMOES JOAN Home ABSOLUTA GRUP EXCTA SERRALADA 0:53:29 0:00:00 0:53:29 50
15 2012 MARTIN PASES JORDI Home ABSOLUTA GRUP EXCTA CAMPDEVANOL 0:53:49 0:00:00 0:53:49 48
16 2041 LAMPREAVE ES GUILLEM Home ABSOLUTA CLUB EXCTA UECANOIA 0:54:23 0:00:00 0:54:23 46
17 2058 CRUZ INFANES MIQUEL Home ABSOLUTA ASS ESP MATXACUCA 0:54:29 0:00:00 0:54:29 44
18 2029 SUBIRANA DES FABIA Home ABSOLUTA CLUB EXCTA CALLDETENES 0:54:49 0:00:00 0:54:49 42
19 2092 ANTICH DREES ARNAU Home ABSOLUTA CLUB EXCTA DE GRACIA 0:55:08 0:00:00 0:55:08 40
20 2062 PRUNA GALOES ENRIC Home ABSOLUTA CLUB ESP CERDANYA PIRINEUS 0:55:19 0:00:00 0:55:19 38
21 2026 FARGAS BUSES SALVI Home ABSOLUTA CLUB EXCTA MADTEAM 0:55:21 0:00:00 0:55:21 36
22 2038 AUBET FINEES ALEXANDRE Home ABSOLUTA ALTRES FEDERACIONS 0:55:31 0:00:00 0:55:31 34
23 2040 PATIÑO UBIES DAVID Home ABSOLUTA CLUB EXCTA UECANOIA 0:55:43 0:00:00 0:55:43 32
2 51018 GABARRO MOES GEORGINA Dona ABSOLUTA GRUP EXCTA OLIANA 0:56:23 0:00:00 0:56:23 88
24 2014 FIGULS TORES LLUIS Home ABSOLUTA ASS ESP PALLARS SE 0:56:30 0:00:00 0:56:30 30
3 2006 DE DIEGO AES FATIMA Dona ABSOLUTA ALTRES FEDERACIONS 0:56:38 0:00:00 0:56:38 78
1 2063 PORTA PRATES PERE Home JUNIOR UNIO EXCTA VIC 0:56:39 0:00:00 0:56:39 100
4 2018 LLAGOSTERAES MARTA Dona ABSOLUTA GRUP EXCTA OLIANA 0:57:12 0:00:00 0:57:12 72
25 2023 SERRA CROSES JOSEP Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA ESQUIROL 0:57:28 0:00:00 0:57:28 28
5 2104 RIUS HERNAES CAROLINA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA MADTEAM 0:58:03 0:00:00 0:58:03 68
1 2059 ESQUERDA AES MARTI Home JUVENIL CENTRE EXCTA DE TERRASSA 0:58:30 0:00:00 0:58:30 100
26 51009 MASSO GOMEES ORIOL Home ABSOLUTA CLUB ESP 2 X 2 SANTPEDOR 0:58:31 0:00:00 0:58:31 26
6 2078 TARRAGO CLES NURIA Dona ABSOLUTA FOMENT ARQUEOLOGIC EXCTA SALLENTI 0:58:38 0:00:00 0:58:38 66
27 51028 LECINA RATES JORDI Home ABSOLUTA ASS LA MASSA CENTRE DE CULT VILASSARENC SE 1:00:00 0:00:00 1:00:00 24
28 51035 OLIVA TORTES DAVID Home ABSOLUTA UNIO EXCTA VIC 1:00:11 0:00:00 1:00:11 22
29 2070 CRUXENT COES JORDI Home ABSOLUTA ASS ESP CENTRE ALPI "VALL DEL SEGADELL" 1:01:01 0:00:00 1:01:01 20
30 2024 OLIVE ES LLUIS Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA SANT FELIU CODINES 1:02:28 0:00:00 1:02:28 18
7 2087 SANCHEZ GOES SHEILA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA MONTBLANC 1:02:31 0:00:00 1:02:31 64
31 2103 RECARENS IES ALBERT Home ABSOLUTA CLUB EXCTA VOLTREGANES ARS 1:02:39 0:00:00 1:02:39 16
32 2076 TORRES CAPES GERARD Home ABSOLUTA CLUB EXCTA RIPOLL 1:03:48 0:00:00 1:03:48 14
8 51045 ROS CASTETES ARAN Dona ABSOLUTA CLUB ESQUI VAL D'ARAN SE 1:04:17 0:00:00 1:04:17 62
9 2036 MORENO MORES SUSANA Dona ABSOLUTA JOVENTUT ATLETICA MONTCADA 1:04:28 0:00:00 1:04:28 60
10 2053 BUSCA SUAUES ELISENDA Dona ABSOLUTA UNIO EXCTA DE SABADELL 1:05:02 0:00:00 1:05:02 58
33 51032 LOOMANS GUES BERNAT Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA GUISSONENC 1:05:10 0:00:00 1:05:10 12
34 2064 COBO JIMENES JOSE Home ABSOLUTA GRUP EXCTA SERRALADA 1:05:36 0:00:00 1:05:36 10
35 2016 VENTURA PAES SALVADOR Home ABSOLUTA ASS ALUMN EX ALUMN ESCOLA TREBALL SE - AAEET 1:06:01 0:00:00 1:06:01 8
11 2030 CASELLAS CES MIREIA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA CALLDETENES 1:07:11 0:00:00 1:07:11 56
36 51048 CARALT RUAES ALBERT Home ABSOLUTA UNIO EXCTA VIC 1:07:31 0:00:00 1:07:31 6
12 2056 TORTADES VES EROLA Dona ABSOLUTA UNIO EXCTA VIC 1:07:57 0:00:00 1:07:57 54
13 2061 RUIZ GARCIES MARTA Dona ABSOLUTA GRUP EXCTA FORCES FORTS I FERMS 1:09:05 0:00:00 1:09:05 52
14 2098 DOMENECH MES AITANA Dona ABSOLUTA CENTRE MUNTANYENC I DE RECERQUES OLESA 1:11:01 0:00:00 1:11:01 50
37 2077 ALCAZAR SAES MANUEL Home ABSOLUTA ASS ESP MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDA 1:11:04 0:00:00 1:11:04 4
38 2086 PUYAL MARTES VICTOR Home JUVENIL CLUB ESP PRORUNNERS 1:11:13 0:00:00 1:11:13 88
39 2065 SOLER CASTES EMILI Home ABSOLUTA CLUB EXCTA UECANOIA 1:11:49 0:00:00 1:11:49 2
15 51016 HILL MOLINES SILVIA Dona ABSOLUTA CENTRE EXCTA BORGES GARRIGUES 1:11:54 0:00:00 1:11:54 48
40 2060 SIVILL PASES ORIOL Home ABSOLUTA CLUB EXCTA MADTEAM 1:12:17 0:00:00 1:12:17 2
41 2093 IZQUIERDO ES IVAN Home ABSOLUTA CLUB D'ESPORTS DE MUNTANYA CERDANYOLA 1:12:49 0:00:00 1:12:49 2
42 51021 CASTILLO SOLANS JOAN Home ABSOLUTA CLUB EXCTA MOIANES INDEPENDENT 1:13:22 0:00:00 1:13:22 2
16 51002 DOMINGO MAES ALICIA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA ARITJOL 1:16:53 0:00:00 1:16:53 46
43 2066 ESCURA BONES ALBERT Home ABSOLUTA CLUB EXCTA MADTEAM 1:17:50 0:00:00 1:17:50 2
44 2102 ROVIRO PARES PERE Home ABSOLUTA UNIO EXCTA VIC 1:18:24 0:00:00 1:18:24 2
17 2035 MORENO CASES MIRIAM Dona ABSOLUTA GRUP DE MUNTANYA ARGENTONA 1:19:09 0:00:00 1:19:09 44
45 2033 ARUMI ROTAES JORDI Home ABSOLUTA UNIO EXCTA VIC 1:19:26 0:00:00 1:19:26 2
18 2034 SALAS RICAES ROSA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA DE GRACIA 1:20:02 0:00:00 1:20:02 42
46 2031 SANCHEZ GOES MIQUEL Home ABSOLUTA CLUB EXCTA ARITJOL 1:20:23 0:00:00 1:20:23 2
19 2025 RIBERA SEGES SARA Dona ABSOLUTA CENTRE EXCTA SANT FELIU CODINES 1:20:39 0:00:00 1:20:39 40
20 2069 MOLAS SALAES ALBA Dona ABSOLUTA UNIO EXCTA VIC 1:24:00 0:00:00 1:24:00 38
47 51042 MUÑOZ BLASES DAVID Home ABSOLUTA CLUB ALPINO BARCELONA 1:29:52 0:00:00 1:29:52 2
48 2100 BOVE SAES MIQUEL ANGEL Home ABSOLUTA CLUB EXCTA ARITJOL 1:30:26 0:00:00 1:30:26 2
49 2101 LLEIXA TALES MARIA BLAI Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA XERTA 1:35:46 0:00:00 1:35:46 2
21 2015 TORTOSA TUES M FRANCESCA Dona ABSOLUTA ESPOT ESQUI CLUB VALLS D'ANEU 1:43:40 0:00:00 1:43:40 36
1 2039 SOLER CAPDES ALBERT Home CADET CLUB CENTRE EXCTA LLORENÇA 0:24:30 0:00:00 10:24:30 100
2 2045 SAGUES ROVES BIEL Home CADET CLUB EXCTA MOIANES INDEPENDENT 0:25:14 0:00:00 10:25:14 88
3 2019 COSTA YLLAES MARTI Home CADET ASS ESP MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDA 0:27:19 0:00:00 10:27:19 78
1 2046 PLANS SAFOES UMA Dona CADET CLUB EXCTA MOIANES INDEPENDENT 0:30:55 0:00:00 10:30:55 100
4 2052 PUJOL CASEES RAMON Home CADET UNIO EXCTA VIC 0:32:16 0:00:00 10:32:16 72
5 2054 VALLBONA YES MARTI Home CADET UNIO EXCTA VIC 0:32:35 0:00:00 10:32:35 68
2 2095 LLESUY ISAES CLAUDIA Dona CADET CLUB D'ESQUI LA POBLA DE SEGUR SE 0:33:55 0:00:00 10:33:55 88
3 2075 CORDOBA MAES RUT Dona CADET CLUB EXCTA DE SANT QUIRZE 0:36:31 0:00:00 10:36:31 78
4 2047 PLANS SAFOES ALAITZ Dona CADET CLUB EXCTA MOIANES INDEPENDENT 0:41:11 0:00:00 10:41:11 72
3 SEXE 4 CATEGORIA

Classificació de la prova per subcategoria

LLOC GENERAL DORSAL NOM SEXE SUBCATEGORIA ENTITAT TEMPS PENALITZACIONS TEMPS TOTAL PUNTS SUBCATEGORIA
1 2108 PEREZ ANGLES ALBERT Home PROMESA CLUB ESQUI CERDANYA SKIMO TEAM 0:45:21 0:00:00 0:45:21 100
2 2043 VALLS RAMOES JOAN Home PROMESA GRUP EXCTA SERRALADA 0:53:29 0:00:00 0:53:29 88
3 2092 ANTICH DREES ARNAU Home PROMESA CLUB EXCTA DE GRACIA 0:55:08 0:00:00 0:55:08 78
4 2076 TORRES CAPES GERARD Home PROMESA CLUB EXCTA RIPOLL 1:03:48 0:00:00 1:03:48 72
1 2109 ALONSO MARES SARA Dona PROMESA ALTRES FEDERACIONS 0:51:53 0:00:00 0:51:53 100
2 2078 TARRAGO CLES NURIA Dona PROMESA FOMENT ARQUEOLOGIC EXCTA SALLENTI 0:58:38 0:00:00 0:58:38 88
3 2087 SANCHEZ GOES SHEILA Dona PROMESA CLUB EXCTA MONTBLANC 1:02:31 0:00:00 1:02:31 78
4 51045 ROS CASTETES ARAN Dona PROMESA CLUB ESQUI VAL D'ARAN SE 1:04:17 0:00:00 1:04:17 72
1 51038 SANTAMARIAES ENRIQUE Home VETERA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 0:51:56 0:00:00 0:51:56 100
2 2058 CRUZ INFANES MIQUEL Home VETERA ASS ESP MATXACUCA 0:54:29 0:00:00 0:54:29 88
3 2062 PRUNA GALOES ENRIC Home VETERA CLUB ESP CERDANYA PIRINEUS 0:55:19 0:00:00 0:55:19 78
4 2040 PATIÑO UBIES DAVID Home VETERA CLUB EXCTA UECANOIA 0:55:43 0:00:00 0:55:43 72
5 51028 LECINA RATES JORDI Home VETERA ASS LA MASSA CENTRE DE CULT VILASSARENC SE 1:00:00 0:00:00 1:00:00 68
6 2070 CRUXENT COES JORDI Home VETERA ASS ESP CENTRE ALPI "VALL DEL SEGADELL" 1:01:01 0:00:00 1:01:01 66
7 2103 RECARENS IES ALBERT Home VETERA CLUB EXCTA VOLTREGANES ARS 1:02:39 0:00:00 1:02:39 64
8 2064 COBO JIMENES JOSE Home VETERA GRUP EXCTA SERRALADA 1:05:36 0:00:00 1:05:36 62
9 51048 CARALT RUAES ALBERT Home VETERA UNIO EXCTA VIC 1:07:31 0:00:00 1:07:31 60
10 2077 ALCAZAR SAES MANUEL Home VETERA ASS ESP MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDA 1:11:04 0:00:00 1:11:04 58
11 51021 CASTILLO SOLANS JOAN Home VETERA CLUB EXCTA MOIANES INDEPENDENT 1:13:22 0:00:00 1:13:22 56
12 51042 MUÑOZ BLASES DAVID Home VETERA CLUB ALPINO BARCELONA 1:29:52 0:00:00 1:29:52 54
1 2036 MORENO MORES SUSANA Dona VETERA JOVENTUT ATLETICA MONTCADA 1:04:28 0:00:00 1:04:28 100
2 2053 BUSCA SUAUES ELISENDA Dona VETERA UNIO EXCTA DE SABADELL 1:05:02 0:00:00 1:05:02 88
3 2035 MORENO CASES MIRIAM Dona VETERA GRUP DE MUNTANYA ARGENTONA 1:19:09 0:00:00 1:19:09 78
4 2069 MOLAS SALAES ALBA Dona VETERA UNIO EXCTA VIC 1:24:00 0:00:00 1:24:00 72
1 2012 MARTIN PASES JORDI Home MASTER 50 GRUP EXCTA CAMPDEVANOL 0:53:49 0:00:00 0:53:49 100
2 2014 FIGULS TORES LLUIS Home MASTER 50 ASS ESP PALLARS SE 0:56:30 0:00:00 0:56:30 88
3 2023 SERRA CROSES JOSEP Home MASTER 50 CENTRE EXCTA ESQUIROL 0:57:28 0:00:00 0:57:28 78
4 2024 OLIVE ES LLUIS Home MASTER 50 CENTRE EXCTA SANT FELIU CODINES 1:02:28 0:00:00 1:02:28 72
5 2016 VENTURA PAES SALVADOR Home MASTER 50 ASS ALUMN EX ALUMN ESCOLA TREBALL SE - AAEET 1:06:01 0:00:00 1:06:01 68
6 2066 ESCURA BONES ALBERT Home MASTER 50 CLUB EXCTA MADTEAM 1:17:50 0:00:00 1:17:50 66
7 2100 BOVE SAES MIQUEL ANGEL Home MASTER 50 CLUB EXCTA ARITJOL 1:30:26 0:00:00 1:30:26 64
8 2101 LLEIXA TALES MARIA BLAI Home MASTER 50 CENTRE EXCTA XERTA 1:35:46 0:00:00 1:35:46 62
1 51002 DOMINGO MAES ALICIA Dona MASTER 50 CLUB EXCTA ARITJOL 1:16:53 0:00:00 1:16:53 100
2 2025 RIBERA SEGES SARA Dona MASTER 50 CENTRE EXCTA SANT FELIU CODINES 1:20:39 0:00:00 1:20:39 88
1 2026 FARGAS BUSES SALVI Home MASTER 60 CLUB EXCTA MADTEAM 0:55:21 0:00:00 0:55:21 100
2 2065 SOLER CASTES EMILI Home MASTER 60 CLUB EXCTA UECANOIA 1:11:49 0:00:00 1:11:49 88
3 2102 ROVIRO PARES PERE Home MASTER 60 UNIO EXCTA VIC 1:18:24 0:00:00 1:18:24 78
4 2031 SANCHEZ GOES MIQUEL Home MASTER 60 CLUB EXCTA ARITJOL 1:20:23 0:00:00 1:20:23 72
1 2034 SALAS RICAES ROSA Dona MASTER 60 CLUB EXCTA DE GRACIA 1:20:02 0:00:00 1:20:02 100
2 2015 TORTOSA TUES M FRANCESCA Dona MASTER 60 ESPOT ESQUI CLUB VALLS D'ANEU 1:43:40 0:00:00 1:43:40 88
SEXE CATEGORIA