FEEC Federació d'Entitats Excursionistes de Catalunya

Agenda / Competició

6a Cames de Ferro al Puigsacalm

Distància 23km - 17km - 10km 5km
Desnivell 1500m/1600m - 1000m/1100m - 500m/600m - 350m/400m

Aquesta prova forma part de
19a Copa Catalana de Curses per Muntanya

Garrotxa Curses per Muntanya

30 de maig 2021 - 8h

Sant Esteve d'en Bas

Via Verda del Carrilet Olot Girona, 17176 San Esteban d'en Bas, Girona

Preu 28€ - 29€ Mitja Marató i 17km 14€-15€ 10km i 5km

Entitats organitzadores

GRUP EXCTA. CULT. ALPI. - LLETISSONADA

Contacte

972 69 02 07 / camesdeferro@geca.cat

Aquesta cursa està creada pel Grup Excursionista Cultural i Alpinista (GECA) que porta més de 40 anys en actiu guiant a adults, jovent i mainada per la muntanya; el 2015 vam decidir afegir al nostre llistat d’activitats, la cursa de muntanya Cames de Ferro al Puigsacalm.

Cames de Ferro és una cursa 100% solidària, organitzada i guiada per a voluntaris i tot el què recaptem  ho donem a la fundació A. Bosch que manté 3 línies d’investigació a l’Hospital de la Vall d’Hebron, a on cerquen solucions mèdiques a  malalties infantils principalment el càncer infantil.

Fent un càlcul aproximat en les 5 edicions hem fet un donatiu total d’uns 62.000€. 

 

MITJA MARATÓ – 23KM – Dades generals:

– Distància: 23 Km

– Desnivell acumulat positiu: 1500 – 1.600 m.

– Recorregut: Sant Esteve d’en Bas, Joanetes, Santa Magdalena, Irisais, Puigsacalm, Coll de Bracons, serra dels Llancers, Coll del Pedró, Sant Miquel del Castelló, pont de can Benet i Sant Esteve d’en Bas.

– Sortida: 8:00h

– Localització: https://goo.gl/maps/HZmb6PPNETRCWrcr6

  • Preu: Federat soci = 28€ Federat NO soci=30€

– Perfil: Veure web www.geca.cat pestanya Cames de Ferro

– Track:Veure web www.geca.cat pestanya Cames de Ferro

– Avituallaments: Hi haurà 2 avituallaments líquids en tot el recorregut, a més del de l’arribada.

– Categories: Absoluta O21, Promesa, Sub23, Sènior, Veterà, Master50 i Master60

– Hores i punts de tall: A les 11h a la Collada de Bracons (Km.12.7)

– Temps màxim: No

– Material obligatori: No (roba i calçat adequat)

 

Cursa 17km – Dades generals:

– Distància: 17 Km

– Desnivell acumulat positiu: 1000-1100 m.

– Recorregut: Sant Esteve d’en Bas, Les Comelles, Sant Miquel del Castelló, Ras de Pibernat, Font dels Llancers, Pla dels Llancers, Coll del Pedró, Ras de Pibernat, Sant Miquel del Castelló, Pont de can Benet i Sant Esteve d’en Bas.

– Sortida: 8:30h

 – Localització: https://goo.gl/maps/HZmb6PPNETRCWrcr6

  • Preu: Federat soci = 28€ Federat NO soci=30€

– Perfil: Veure web www.geca.cat pestanya Cames de Ferro

– Track: Veure web www.geca.cat pestanya Cames de Ferro

– Avituallaments: Hi haurà 1 avituallament líquid en tot el recorregut, a més del de l’arribada.

– Categories: Júnior.

– Hores i punts de tall: No

– Temps màxim: No

– Material obligatori: No (roba i calçat adequat)

 

Cursa 10km – Dades generals:

– Distància: 10 Km

– Desnivell acumulat positiu: 500-600 m.

– Recorregut:Sant Esteve d’en Bas, Les Comelles, Sant Miquel del Castelló, Cal Teixidor, Pont de Can Benet i Sant Esteve d’en Bas.

– Localització: https://goo.gl/maps/HZmb6PPNETRCWrcr6

– Sortida: 9:00h

– Perfil: Veure web www.geca.cat pestanya Cames de Ferro

– Track: Veure web www.geca.cat pestanya Cames de Ferro

  • Preu: Federat soci = 14€ Federat NO soci=15€

– Avituallaments: Hi haurà 1 avituallament líquid en tot el recorregut, a més del de l’arribada.

– Categories: Cadet Sub16 i Juvenil Sub18.

– Hores i punts de tall: No

– Temps màxim: No

– Material obligatori: No (roba i calçat adequat)

 

Cursa 5km – Dades generals:

– Distància: 5,5 Km

– Desnivell acumulat positiu: 350-400 m.

– Recorregut: La Vila, Sant Miquel del Castelló, Cal Teixidor, pont de Can Benet i Sant Esteve d’en Bas.

– Localització: https://goo.gl/maps/HZmb6PPNETRCWrcr6

  • Preu: Federat soci = 14€ Federat NO soci=15€

– Sortida: 9:00h

– Perfil: Veure web www.geca.cat pestanya Cames de Ferro

– Track: Veure web www.geca.cat pestanya Cames de Ferro

– Avituallaments: 2,5Km. Sant Miquel de Castelló (líquid) – 5,5Km. Sant Esteve d’en Bas (líquid)

– Categories: Infantil Sub14

– Hores i punts de tall: No

– Temps màxim: No

– Material obligatori: No (roba i calçat adequat)

US HI ESPEREM!

Podeu consultar més informació a la web de l’entitat organitzadora:

http://www.geca.cat/camesdeferro/

Classificació de la prova per categoria

LLOC GENERAL DORSAL NOM SEXE CATEGORIA ENTITAT TEMPS PENALITZACIONS TEMPS TOTAL PUNTS CATEGORIA
1 RULLAN ESTARELLES PERE Home ABSOLUTA LA MOLINA CLUB DESPORTS 02:19:38 00:00:00 02:19:38 100
2 GARCIA TERRONES SERGI Home ABSOLUTA CLUB ESP. CERDANYA PIRINEUS 02:23:16 00:00:00 02:23:16 88
3 ROVIRA VALLEJO DAVID Home ABSOLUTA UNIO EXCTA. SANT JOAN DE LES ABADESSES 02:24:32 00:00:00 02:24:32 78
4 VIDAL CUGAT DAVID Home ABSOLUTA CLUB ESP. DE MUNTANYA LA CAMETA COIXA 02:25:23 00:00:00 02:25:23 72
5 OLLE BERNADES MARC Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. UECANOIA 02:26:48 00:00:00 02:26:48 68
6 ROY BARALDES JORDI Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. TORELL 02:27:45 00:00:00 02:27:45 66
7 BARTI SOLA ISAAC Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. DOLOT 02:29:57 00:00:00 02:29:57 64
8 BARRIOS SOLSONA EDUARD Home ABSOLUTA ASS. ALUMN. EX ALUMN. ESCOLA TREBALL 02:34:37 00:00:00 02:34:37 62
9 VILA FIGUERAS JOAN POL Home ABSOLUTA CLUB ESP. L’ARENY 02:34:38 00:00:00 02:34:38 60
10 NAVARRO LOPEZ ALBERT Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. TORELLO 02:36:16 00:00:00 02:36:16 58
11 SANTAMARIA MARTINEZ ENRIQUE Home ABSOLUTA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 02:41:32 00:00:00 02:41:32 56
12 TORNE ENRICH JOAN Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. PONTSICA 02:43:40 00:00:00 02:43:40 54
13 SOLSONA NOVELL XAVIER Home ABSOLUTA CLUB UNIO DESPORTS OBLIGATS I SOFERTS 02:43:41 00:00:00 02:43:41 52
14 NIETO CERRILLO ANGEL Home ABSOLUTA CLUB UNIO DESPORTS OBLIGATS I SOFERTS 02:44:21 00:00:00 02:44:21 50
15 CORREA ORRI JORDI Home ABSOLUTA ASS. ESP. MATXACUCA 02:46:25 00:00:00 02:46:25 48
16 RUBIO BOBET IVAN Home ABSOLUTA ASS. ESP. CENTRE ALPI 02:46:42 00:00:00 02:46:42 46
17 GAJA BALLARO NIL Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. DE SANT QUIRZE 02:46:44 00:00:00 02:46:44 44
18 GEORGEL JUYCE COMANAS Home ABSOLUTA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 02:47:11 00:00:00 02:47:11 42
19 MARINE CALERO DAVID Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. MOLINS DE REI 02:48:50 00:00:00 02:48:50 40
20 RIBO I ROCA FERRAN Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MOIANES INDEPENDENT 02:51:06 00:00:00 02:51:06 38
21 LARROYA PAIXA FERRAN Home ABSOLUTA CLUB ESP. L’ARENY 02:51:15 00:00:00 02:51:15 36
22 COLS CAMPRUBI ADRIA Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MOIANES INDEPENDENT 02:51:30 00:00:00 02:51:30 34
23 PORRAS MELENDEZ DAVID Home ABSOLUTA ASS. ESP. BLANCAFORT 02:51:51 00:00:00 02:51:51 32
24 SALA MIARONS NIL Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 02:52:07 00:00:00 02:52:07 30
25 DURAN SALA DAVID Home ABSOLUTA GRUP EXCTA. CULT. ALPI. LLETISSONADA 02:52:18 00:00:00 02:52:18 28
26 GENSANA FARRE DAVID Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. ALTA RIBAGORCA 02:52:43 00:00:00 02:52:43 26
27 NIELLA PITARCH DOMENEC Home ABSOLUTA ASS. ESP. CARA NORD 02:52:54 00:00:00 02:52:54 24
1 GABARRO MORENTE GEORGINA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA. UECANOIA 02:54:05 00:00:00 02:54:05 100
28 ARRASTRARIA LLUCH XAVI Home ABSOLUTA CLUB CENTRE EXCTA. TRENCACIMS 02:55:22 00:00:00 02:55:22 22
29 MASRAMON BALLUS MARC Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. TARADELL 02:55:37 00:00:00 02:55:37 20
2 HOSPITAL RAMON NURIA Dona ABSOLUTA CLUB CAMÍ DELS IBERS TRAIL RUNNING 02:57:17 00:00:00 02:57:17 88
3 NAVARRO GARCIA ROSA Dona ABSOLUTA CLUB ESP. DE MUNTANYA LA CAMETA COIXA 02:57:57 00:00:00 02:57:57 78
30 ORAA BONET OSCAR Home ABSOLUTA CLUB CENTRE EXCTA. TRENCACIMS 02:58:17 00:00:00 02:58:17 18
31 VILANOVA PINYOL JORDI Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. VIA FORA  02:59:10 00:00:00 02:59:10 16
32 FAZIO ZALANYI ZENO Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 02:59:53 00:00:00 02:59:53 14
33 ROCAS ALONSO PAU Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:04:47 00:00:00 03:04:47 12
34 ARRUFAT VILAMAJO PAU Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. BORGES GARRIGUES 03:06:38 00:00:00 03:06:38 10
35 AGUILAR TAUSTE JORDI Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. CALLDETENES 03:07:02 00:00:00 03:07:02 8
36 GRABOLEDA GARRIGA ENRIC Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. EMPORDANES 03:07:26 00:00:00 03:07:26 6
37 GARRA SORIA CESAR Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:07:44 00:00:00 03:07:44 4
4 BALCELLS SERRA CELIA Dona ABSOLUTA CENTRE EXCTA QUERALT 03:08:23 00:00:00 03:08:23 72
38 CALAFELL VEGAS UNAI Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:08:30 00:00:00 03:08:30 2
39 BERENGUER SOLER XAVI Home ABSOLUTA CLUB ESP. 2 X 2 SANTPEDOR 03:09:12 00:00:00 03:09:12 2
40 LLOBERA BALASCH NORBERT Home ABSOLUTA GRUP EXCTA. ALBESA 03:09:32 00:00:00 03:09:32 2
41 PLANAGUMà BRUM LLUIS Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. DOLOT 03:09:32 00:00:00 03:09:32 2
42 PARAROLS PALOMERAS FRANCESC TAVIL Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. DOLOT 03:09:33 00:00:00 03:09:33 2
5 BARREDA BORT PATRICIA Dona ABSOLUTA ALTRES FEDERACIONS 03:10:03 00:00:00 03:10:03 68
43 GUIMERA MULLOR JOSEP Home ABSOLUTA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 03:10:08 00:00:00 03:10:08 2
44 CEBOLLA BENITEZ JUAN DAVID Home ABSOLUTA CLUB ESP. L’ARENY 03:10:21 00:00:00 03:10:21 2
45 GIMENO BALLESTER PAU Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. REFALGARI 03:11:21 00:00:00 03:11:21 2
46 SERRANO SERRA MIQUEL Home ABSOLUTA UNIO EXCTA. VIC 03:12:18 00:00:00 03:12:18 2
47 PARES ROCA JOAN Home ABSOLUTA CLUB CENTRE EXCTA. TRENCACIMS 03:13:42 00:00:00 03:13:42 2
48 FABREGA CORDONETS DAVID Home ABSOLUTA GRUP EXCTA. CULT. ALPI. LLETISSONADA 03:14:09 00:00:00 03:14:09 2
49 MARCH GONZALEZ XAVI Home ABSOLUTA CLUB CAMÍ DELS IBERS TRAIL RUNNING 03:14:49 00:00:00 03:14:49 2
50 RODRIGUEZ SALVADO GERARD Home ABSOLUTA UNIO EXCTA. DE CATALUNYA TORTOSA 03:18:59 00:00:00 03:18:59 2
51 MONTSALVATGE SERRA JORDI Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. SANT FELIU CODINES 03:21:26 00:00:00 03:21:26 2
52 MENZINGER COLUNGA QUIM Home ABSOLUTA COLLSEROLA MOUNTAIN RUNNERS 03:21:27 00:00:00 03:21:27 2
6 BANEGAS MORALES MARILI YAMILET Dona ABSOLUTA CLUB ESP. BELLCAIRENC 03:21:45 00:00:00 03:21:45 66
7 MARTINEZ VIZCAINO AIDA Dona ABSOLUTA CLUB ATLETISME OLOT TERRA DE VOLCANS 03:22:17 00:00:00 03:22:17 64
53 PAGES PIFERRER MIQUEL Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. EMPORDANES 03:23:38 00:00:00 03:23:38 2
54 LIEBANAS RUIZ JOAN CARLES Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:24:38 00:00:00 03:24:38 2
55 REVERTé MOYA ALBERT Home ABSOLUTA CLUB MONTSANT DE CURSES DORIENTACIO 03:25:30 00:00:00 03:25:30 2
56 CASELLAS PUJOL GERARD Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:26:34 00:00:00 03:26:34 2
8 TAJADA VITALES CELIA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:26:36 00:00:00 03:26:36 62
57 BERTA DIAZ JAUME Home ABSOLUTA CLUB ATLETIC PALAFRUGELL 03:28:45 00:00:00 03:28:45 2
58 LOPEZ MOLINA ALBERTO Home ABSOLUTA ASS. ESP. CENTRE EXCTA. VILASSAR DE MAR 03:29:09 00:00:00 03:29:09 2
59 ALABART MARCH JOSEP RAMON Home ABSOLUTA ASS. ESPORTIVA COTA 705 03:29:13 00:00:00 03:29:13 2
60 VERGES BOSCH DAVID Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. DALCOVER 03:29:20 00:00:00 03:29:20 2
61 BAYER ALSINA TOTTI Home ABSOLUTA ELS PITJORS CORREDORS EUROPEUS 03:30:12 00:00:00 03:30:12 2
9 GARCIA PUIGBO ARIADNA Dona ABSOLUTA CENTRE EXCTA. NAVAS 03:31:15 00:00:00 03:31:15 60
62 TOMAS GREGORIO ILLAN Home ABSOLUTA CLUB ESP. DE MUNTANYA LA CAMETA COIXA 03:31:34 00:00:00 03:31:34 2
63 AZORIN RODRIGUEZ ALEJANDRO Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. TRAIL TARRACO 03:31:57 00:00:00 03:31:57 2
10 MORENO MORATONA SUSANA Dona ABSOLUTA JOVENTUT ATLETICA MONTCADA 03:32:00 00:00:00 03:32:00 58
64 MENA CACERES JUAN MANEL Home ABSOLUTA CLUB ESP. DE MUNTANYA LA CAMETA COIXA 03:32:36 00:00:00 03:32:36 2
11 CHIRVECHES DOMINGUEZ VANESA Dona ABSOLUTA CENTRE QUITXALLA EXCURSIONISTA 03:33:05 00:00:00 03:33:05 56
65 COLOME MONLLAO JUAN RAMON Home ABSOLUTA CLUB ESP. MONTASPRE 03:33:26 00:00:00 03:33:26 2
66 GORCHS FONT MARIUS Home ABSOLUTA UNIO EXCTA. PRATS 03:33:35 00:00:00 03:33:35 2
67 PUIG CARLES JOSEP Home ABSOLUTA CLUB BTT MONTBIKE 03:34:19 00:00:00 03:34:19 2
12 FARGAS PADRENY CRISTINA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA. DALCOVER 03:34:19 00:00:00 03:34:19 54
68 GRADOS MARTINEZ DANIEL Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. UECANOIA 03:35:40 00:00:00 03:35:40 2
69 GUINOVART TRAGUANY ROGER Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. DALCOVER 03:37:16 00:00:00 03:37:16 2
70 FONT FIERRO JAUME Home ABSOLUTA CLUB ESQUI GIRONA 03:38:30 00:00:00 03:38:30 2
71 VILANOVA MARCO PAU Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. DOLOT 03:39:17 00:00:00 03:39:17 2
72 MARRUECOS MESTRE MARC Home ABSOLUTA ASS. EXCTA. MONTMELL 03:39:38 00:00:00 03:39:38 2
14 GISBERT ARNAU ANNA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA. MOIANES INDEPENDENT 03:44:11 00:00:00 03:44:11 52
73 MARTINEZ SANCHEZ JOSE Home ABSOLUTA CLUB ESP. 2 X 2 SANTPEDOR 03:44:28 00:00:00 03:44:28 2
74 CORNEJO XAVIER Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:45:04 00:00:00 03:45:04 2
15 CASTELLARNAU VILES LAURA Dona ABSOLUTA CENTRE EXCTA. ALTA RIBAGORCA 03:46:51 00:00:00 03:46:51 50
75 GATON RODRIGUEZ CARLOS Home ABSOLUTA UNIO EXCTA. DE SABADELL 03:48:50 00:00:00 03:48:50 2
76 SALLAS ALARCON FRANCESC Home ABSOLUTA FOMENT ARQUEOLOGIC EXCTA. SALLENTI 03:54:06 00:00:00 03:54:06 2
16 ESPUÑA TURON MONICA Dona ABSOLUTA CLUB ATLETISME OLOT TERRA DE VOLCANS 03:54:08 00:00:00 03:54:08 48
17 FRIAS GARRET DINA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:54:45 00:00:00 03:54:45 46
77 COSO GARCIA MANUEL Home ABSOLUTA CLUB ESP. DE MUNTANYA LA CAMETA COIXA 03:55:35 00:00:00 03:55:35 2
78 SUBIRANA SALABERT FRANCESC Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. SERRAGRENYADA 03:55:44 00:00:00 03:55:44 2
79 PLANAS SERRA ALBERT Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. DOLOT 03:56:56 00:00:00 03:56:56 2
80 HERNANDO ROURA DAVID Home ABSOLUTA CLUB CENTRE EXCTA. LLORENCA 03:57:05 00:00:00 03:57:05 2
81 CASTILLO SOLANS JOAN Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MOIANES INDEPENDENT 03:58:03 00:00:00 03:58:03 2
82 DUBE ESCALA MOISES Home ABSOLUTA CLUB ESP. CERDANYA PIRINEUS 03:58:07 00:00:00 03:58:07 2
18 ROS CASTET ARAN Dona ABSOLUTA CLUB ESQUI VAL DARAN 03:59:14 00:00:00 03:59:14 44
83 GARCIA PINADELLA ALBERT Home ABSOLUTA CLUB ATLETISME OLOT TERRA DE VOLCANS 03:59:46 00:00:00 03:59:46 2
19 VALENZUELA MENA SANDRA MARIA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA. TRAIL TARRACO 04:00:38 00:00:00 04:00:38 42
84 PAGA SORRIBES FRANCESC Home ABSOLUTA CLUB BTT MONTBIKE 04:01:09 00:00:00 04:01:09 2
85 ESCURA ALBERT Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 04:03:03 00:00:00 04:03:03 2
20 SIERRA BERNAT OLGA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA. PICA DESTATS 04:04:17 00:00:00 04:04:17 40
86 ROIGE SANS JOSEP MARIA Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. ARITJOL 04:07:41 00:00:00 04:07:41 2
87 BASART I SOLER PEP Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. ANEM A CAMINAR 04:07:42 00:00:00 04:07:42 2
88 JULIBERT MOLINE JAUME Home ABSOLUTA CLUB ESP. KORRETONENCS 04:07:48 00:00:00 04:07:48 2
89 RIGAT MUÑOZ IVAN Home ABSOLUTA CLUB TERRA DE VOLCANS 04:08:42 00:00:00 04:08:42 2
90 MONTOYA DOMINGUEZ IGNACIO Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 04:10:13 00:00:00 04:10:13 2
21 CAPDEVILA BARREDO CATERINA Dona ABSOLUTA UNIO EXCTA. DE CATALUNYA DE GRACIA 04:11:33 00:00:00 04:11:33 38
91 GLEZ GLEZ JOSEMA Home ABSOLUTA CLUB NATACIO OLOT 04:12:24 00:00:00 04:12:24 2
92 MURGA MOREJON DAVID Home ABSOLUTA GRUP EXCTA. CULT. ALPI. LLETISSONADA  04:12:50 00:00:00 04:12:50 2
93 COMELLAS VIDAL ADRIA Home ABSOLUTA ASS. ESP. MATXACUCA 04:14:54 00:00:00 04:14:54 2
94 ROS HOMS DAVID Home ABSOLUTA CLUB ATLETISME OLOT TERRA DE VOLCANS 04:16:34 00:00:00 04:16:34 2
95 SANGENIS VATHJE JOAQUIM Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 04:17:49 00:00:00 04:17:49 2
22 LI CHUNZI Dona ABSOLUTA CLUB NATACIO OLOT 04:25:26 00:00:00 04:25:26 36
96 NUÑEZ OLLE ORIOL Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. AZIMUT 04:29:23 00:00:00 04:29:23 2
97 SALADIE OLIVE CARLES Home ABSOLUTA CLUB EXCTA. MADTEAM 04:30:07 00:00:00 04:30:07 2
23 RUIZ MARTINEZ VANESSA Dona ABSOLUTA CLUB CENTRE EXCTA. MASDENVERGE 04:31:12 00:00:00 04:31:12 34
98 MORESO ABELLA VICTOR Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA. REFALGARI 04:31:17 00:00:00 04:31:17 2
24 BORRAS PIÑOL ANGELS Dona ABSOLUTA CLUB CENTRE EXCTA. TRENCACIMS 04:31:57 00:00:00 04:31:57 32
25 RIBERA LOMBARTE CRISTINA Dona ABSOLUTA ALTRES FEDERACIONS 04:34:23 00:00:00 04:34:23 30
26 ESTORACH ARSASA MIRIAM Dona ABSOLUTA CLUB BTT MONTBIKE 04:36:40 00:00:00 04:36:40 28
99 ARIMANY VENTURA ISAAC Home ABSOLUTA ASS. COLLA EXCTA. LISARD 04:42:53 00:00:00 04:42:53 2
27 SOTOCA COLL MARTA Dona ABSOLUTA ELS XULIUS CENTRE SOCIAL RIBETA 05:00:47 00:00:00 05:00:47 26
1 303 CABALLERIA GOMEZ RAMON Home JUNIOR GRUP EXCTA. CULT. ALPI. LLETISSONADA 01:31:29 00:00:00 01:31:29 100
2 301 JULVE LARA JOSEP M Home JUNIOR CLUB EXCTA. MONTBLANC 01:33:46 00:00:00 01:33:46 88
3 304 CALERO MAÑAS ERIK Home JUNIOR CENTRE EXCURSIONISTA DEL PENEDES 01:37:45 00:00:00 01:37:45 78
4 302 ROIG FRANCESC Home JUNIOR ASS. D’ESP. DE MUNTANYA DE CAPELLADES 01:46:35 00:00:00 01:46:35 72
5 309 SAGUE SORS QUIRZE Home JUNIOR ASS. ESP. I CULT. CAPGIRELL 01:49:46 00:00:00 01:49:46 68
1 307 TARRAGO CLOP NURIA Dona JUNIOR FOMENT ARQUEOLOGIC EXCTA. SALLENTI 01:58:31 00:00:00 01:58:31 100
1 400 PUJIULA COLOM ANIOL Home JUVENIL GRUP EXCTA. CULT. ALPI. LLETISSONADA 00:48:10 00:00:00 00:48:10 100
2 405 ALVAREZ DEL VAL GAEL Home JUVENIL CLUB ESP. MINDUNDIS TEAM 00:48:58 00:00:00 00:48:58 88
3 410 TORNE LLUC Home JUVENIL CLUB EXCTA. UECANOIA 00:51:29 00:00:00 00:51:29 78
4 404 FORTUNYO LLEBERIA PAU Home JUVENIL CENTRE EXCTA. DE FLIX 00:52:53 00:00:00 00:52:53 72
5 406 GIBERT SOLE ORIOL Home JUVENIL CLUB EXCTA. MONTBLANC 00:53:08 00:00:00 00:53:08 68
6 407 FLORENCIO PUJOL MARC Home JUVENIL CLUB ESP. L’ARENY 00:53:59 00:00:00 00:53:59 66
7 414 CAPDEVILA GARCIA ARAN Home JUVENIL ASS. ESP. MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDA 00:54:19 00:00:00 00:54:19 64
8 408 MARGINET VIDAL MARC Home JUVENIL CLUB ESP. L’ARENY 00:54:31 00:00:00 00:54:31 62
9 411 FRIGOLA SOLER ROGER Home JUVENIL ASS. ESP. MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDA 00:54:40 00:00:00 00:54:40 60
1 409 CORDOBA MATIAS MAR Dona JUVENIL CLUB EXCTA. DE SANT QUIRZE 00:59:51 00:00:00 00:59:51 100
10 403 BAJADOR BATALLA ALEIX Home JUVENIL CLUB CENTRE EXCTA. TRENCACIMS 00:59:53 00:00:00 00:59:53 58
11 402 ALABART FERRE BLAI Home JUVENIL ASS. ESPORTIVA COTA 705 01:02:34 00:00:00 01:02:34 56
2 412 ESCURA PERRIER LINA Dona JUVENIL CLUB EXCTA. MADTEAM 01:05:08 00:00:00 01:05:08 88
12 401 MIRABET ARDERIU PEP Home JUVENIL CENTRE EXCTA. REFALGARI 01:06:53 00:00:00 01:06:53 54
1 PUIGVERT PALACIOS LLUIS Home CADET CLUB ESQUI GIRONA 00:49:51 00:00:00 00:49:51 100
2 COSTA YLLA MARTI Home CADET ASS. ESP. MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDA 00:50:20 00:00:00 00:50:20 88
3 CABRÉ SALSENCH JOAN Home CADET CLUB ESP. L’ARENY 00:51:22 00:00:00 00:51:22 78
4 VILANNA SENTIS NIL Home CADET ASS. ESP. TRAIL XICS MONTSENY 00:51:48 00:00:00 00:51:48 72
5 COLOMER NEWMAN SAM Home CADET CLUB EXCTA. CALLDETENES 00:54:08 00:00:00 00:54:08 68
6 JULIA ROGER Home CADET CLUB ESQUI GIRONA 00:55:14 00:00:00 00:55:14 66
7 GÓMEZ DE LA TORRE I ARMENGOU MARTI Home CADET CLUB ESQUI GIRONA 00:57:06 00:00:00 00:57:06 64
8 PUJOL CASELLAS RAMON Home CADET UNIO EXCTA. VIC 00:57:25 00:00:00 00:57:25 62
9 BERTRAN BAREA OT Home CADET UNIO EXCTA. URGELLENCA 00:57:39 00:00:00 00:57:39 60
1 LASALLE GRATACOS GABRIELA Dona CADET CLUB ESP. MINDUNDIS TEAM 00:59:13 00:00:00 00:59:13 100
10 CIVIT MARCET ORIOL Home CADET CLUB MUNTANYENC SANT CUGAT 00:59:31 00:00:00 00:59:31 58
2 CORDOBA MATIAS RUT Dona CADET CLUB EXCTA. DE SANT QUIRZE 01:03:56 00:00:00 01:03:56 88
3 RAYA BONET CARLA Dona CADET CENTRE EXCTA. DE CATALUNYA 01:14:05 00:00:00 01:14:05 78
4 MARTIN RODRIGUEZ CLAUDIA Dona CADET CLUB EXCTA. MADTEAM 01:19:51 00:00:00 01:19:51 72
5 BADIA HERNANZ MARIONA Dona CADET CLUB ESQUI GIRONA 01:20:47 00:00:00 01:20:47 68
3 SEXE 4 CATEGORIA

Classificació de la prova per subcategoria

LLOC GENERAL DORSAL NOM SEXE SUBCATEGORIA ENTITAT TEMPS PENALITZACIONS TEMPS TOTAL PUNTS SUBCATEGORIA
1 GARCIA TERRONES SERGI Home PROMESA CLUB ESP. CERDANYA PIRINEUS 02:23:16 00:00:00 02:23:16 100
2 BARTI SOLA ISAAC Home PROMESA CENTRE EXCTA. DOLOT 02:29:57 00:00:00 02:29:57 88
3 NIETO CERRILLO ANGEL Home PROMESA CLUB UNIO DESPORTS OBLIGATS I SOFERTS 02:44:21 00:00:00 02:44:21 78
4 ARRUFAT VILAMAJO PAU Home PROMESA CENTRE EXCTA. BORGES GARRIGUES 03:06:38 00:00:00 03:06:38 72
5 CEBOLLA BENITEZ JUAN DAVID Home PROMESA CLUB ESP. L’ARENY 03:10:21 00:00:00 03:10:21 68
6 GATON RODRIGUEZ CARLOS Home PROMESA UNIO EXCTA. DE SABADELL 03:48:50 00:00:00 03:48:50 66
1 BALCELLS SERRA CELIA Dona PROMESA CENTRE EXCTA QUERALT 03:08:23 00:00:00 03:08:23 100
2 GARCIA PUIGBO ARIADNA Dona PROMESA CENTRE EXCTA. NAVAS 03:31:15 00:00:00 03:31:15 88
3 ROS CASTET ARAN Dona PROMESA CLUB ESQUI VAL DARAN 03:59:14 00:00:00 03:59:14 78
1 BARRIOS SOLSONA EDUARD Home VETERA ASS. ALUMN. EX ALUMN. ESCOLA TREBALL 02:34:37 00:00:00 02:34:37 100
2 SANTAMARIA MARTINEZ ENRIQUE Home VETERA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 02:41:32 00:00:00 02:41:32 88
3 SOLSONA NOVELL XAVIER Home VETERA CLUB UNIO DESPORTS OBLIGATS I SOFERTS 02:43:41 00:00:00 02:43:41 78
4 GEORGEL JUYCE COMANAS Home VETERA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 02:47:11 00:00:00 02:47:11 72
5 MARINE CALERO DAVID Home VETERA CENTRE EXCTA. MOLINS DE REI 02:48:50 00:00:00 02:48:50 68
6 GENSANA FARRE DAVID Home VETERA CENTRE EXCTA. ALTA RIBAGORCA 02:52:43 00:00:00 02:52:43 66
7 ARRASTRARIA LLUCH XAVI Home VETERA CLUB CENTRE EXCTA. TRENCACIMS 02:55:22 00:00:00 02:55:22 64
8 MASRAMON BALLUS MARC Home VETERA CENTRE EXCTA. TARADELL 02:55:37 00:00:00 02:55:37 62
9 GARRA SORIA CESAR Home VETERA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:07:44 00:00:00 03:07:44 60
10 BERENGUER SOLER XAVI Home VETERA CLUB ESP. 2 X 2 SANTPEDOR 03:09:12 00:00:00 03:09:12 58
11 LLOBERA BALASCH NORBERT Home VETERA GRUP EXCTA. ALBESA 03:09:32 00:00:00 03:09:32 56
12 PLANAGUMà BRUM LLUIS Home VETERA CENTRE EXCTA. DOLOT 03:09:32 00:00:00 03:09:32 54
13 PARAROLS PALOMERAS FRANCESC TAVIL Home VETERA CENTRE EXCTA. DOLOT 03:09:33 00:00:00 03:09:33 52
14 GUIMERA MULLOR JOSEP Home VETERA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 03:10:08 00:00:00 03:10:08 50
15 GIMENO BALLESTER PAU Home VETERA CENTRE EXCTA. REFALGARI 03:11:21 00:00:00 03:11:21 48
16 FABREGA CORDONETS DAVID Home VETERA GRUP EXCTA. CULT. ALPI. LLETISSONADA 03:14:09 00:00:00 03:14:09 46
17 MENZINGER COLUNGA QUIM Home VETERA COLLSEROLA MOUNTAIN RUNNERS 03:21:27 00:00:00 03:21:27 44
18 REVERTé MOYA ALBERT Home VETERA CLUB MONTSANT DE CURSES DORIENTACIO 03:25:30 00:00:00 03:25:30 42
19 LOPEZ MOLINA ALBERTO Home VETERA ASS. ESP. CENTRE EXCTA. VILASSAR DE MAR 03:29:09 00:00:00 03:29:09 40
20 VERGES BOSCH DAVID Home VETERA CLUB EXCTA. DALCOVER 03:29:20 00:00:00 03:29:20 38
21 AZORIN RODRIGUEZ ALEJANDRO Home VETERA CLUB EXCTA. TRAIL TARRACO 03:31:57 00:00:00 03:31:57 36
22 MENA CACERES JUAN MANEL Home VETERA CLUB ESP. DE MUNTANYA LA CAMETA COIXA 03:32:36 00:00:00 03:32:36 34
23 COLOME MONLLAO JUAN RAMON Home VETERA CLUB ESP. MONTASPRE 03:33:26 00:00:00 03:33:26 32
24 PUIG CARLES JOSEP Home VETERA CLUB BTT MONTBIKE 03:34:19 00:00:00 03:34:19 30
25 GUINOVART TRAGUANY ROGER Home VETERA CLUB EXCTA. DALCOVER 03:37:16 00:00:00 03:37:16 28
26 FONT FIERRO JAUME Home VETERA CLUB ESQUI GIRONA 03:38:30 00:00:00 03:38:30 26
27 MARRUECOS MESTRE MARC Home VETERA ASS. EXCTA. MONTMELL 03:39:38 00:00:00 03:39:38 24
28 MARTINEZ SANCHEZ JOSE Home VETERA CLUB ESP. 2 X 2 SANTPEDOR 03:44:28 00:00:00 03:44:28 22
29 CORNEJO XAVIER Home VETERA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:45:04 00:00:00 03:45:04 20
30 COSO GARCIA MANUEL Home VETERA CLUB ESP. DE MUNTANYA LA CAMETA COIXA 03:55:35 00:00:00 03:55:35 18
31 CASTILLO SOLANS JOAN Home VETERA CLUB EXCTA. MOIANES INDEPENDENT 03:58:03 00:00:00 03:58:03 16
32 DUBE ESCALA MOISES Home VETERA CLUB ESP. CERDANYA PIRINEUS 03:58:07 00:00:00 03:58:07 14
33 GARCIA PINADELLA ALBERT Home VETERA CLUB ATLETISME OLOT TERRA DE VOLCANS 03:59:46 00:00:00 03:59:46 12
34 ESCURA ALBERT Home VETERA CLUB EXCTA. MADTEAM 04:03:03 00:00:00 04:03:03 10
35 BASART I SOLER PEP Home VETERA CENTRE EXCTA. ANEM A CAMINAR 04:07:42 00:00:00 04:07:42 8
36 JULIBERT MOLINE JAUME Home VETERA CLUB ESP. KORRETONENCS 04:07:48 00:00:00 04:07:48 6
37 RIGAT MUÑOZ IVAN Home VETERA CLUB TERRA DE VOLCANS 04:08:42 00:00:00 04:08:42 4
38 MURGA MOREJON DAVID Home VETERA GRUP EXCTA. CULT. ALPI. LLETISSONADA  04:12:50 00:00:00 04:12:50 2
39 ROS HOMS DAVID Home VETERA CLUB ATLETISME OLOT TERRA DE VOLCANS 04:16:34 00:00:00 04:16:34 2
40 ARIMANY VENTURA ISAAC Home VETERA ASS. COLLA EXCTA. LISARD 04:42:53 00:00:00 04:42:53 2
1 NAVARRO GARCIA ROSA Dona VETERA CLUB ESP. DE MUNTANYA LA CAMETA COIXA 02:57:57 00:00:00 02:57:57 100
2 BARREDA BORT PATRICIA Dona VETERA ALTRES FEDERACIONS 03:10:03 00:00:00 03:10:03 88
3 TAJADA VITALES CELIA Dona VETERA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:26:36 00:00:00 03:26:36 78
4 MORENO MORATONA SUSANA Dona VETERA JOVENTUT ATLETICA MONTCADA 03:32:00 00:00:00 03:32:00 72
5 CHIRVECHES DOMINGUEZ VANESA Dona VETERA CENTRE QUITXALLA EXCURSIONISTA 03:33:05 00:00:00 03:33:05 68
6 CASTELLARNAU VILES LAURA Dona VETERA CENTRE EXCTA. ALTA RIBAGORCA 03:46:51 00:00:00 03:46:51 66
7 FRIAS GARRET DINA Dona VETERA CLUB EXCTA. MADTEAM 03:54:45 00:00:00 03:54:45 64
8 SIERRA BERNAT OLGA Dona VETERA CLUB EXCTA. PICA DESTATS 04:04:17 00:00:00 04:04:17 62
9 RUIZ MARTINEZ VANESSA Dona VETERA CLUB CENTRE EXCTA. MASDENVERGE 04:31:12 00:00:00 04:31:12 60
10 BORRAS PIÑOL ANGELS Dona VETERA CLUB CENTRE EXCTA. TRENCACIMS 04:31:57 00:00:00 04:31:57 58
11 ESTORACH ARSASA MIRIAM Dona VETERA CLUB BTT MONTBIKE 04:36:40 00:00:00 04:36:40 56
1 ORAA BONET OSCAR Home MASTER 50 CLUB CENTRE EXCTA. TRENCACIMS 02:58:17 00:00:00 02:58:17 100
2 AGUILAR TAUSTE JORDI Home MASTER 50 CLUB EXCTA. CALLDETENES 03:07:02 00:00:00 03:07:02 88
3 GRABOLEDA GARRIGA ENRIC Home MASTER 50 CLUB EXCTA. EMPORDANES 03:07:26 00:00:00 03:07:26 78
4 PARES ROCA JOAN Home MASTER 50 CLUB CENTRE EXCTA. TRENCACIMS 03:13:42 00:00:00 03:13:42 72
5 LIEBANAS RUIZ JOAN CARLES Home MASTER 50 CLUB EXCTA. MADTEAM 03:24:38 00:00:00 03:24:38 68
6 BERTA DIAZ JAUME Home MASTER 50 CLUB ATLETIC PALAFRUGELL 03:28:45 00:00:00 03:28:45 66
7 ALABART MARCH JOSEP RAMON Home MASTER 50 ASS. ESPORTIVA COTA 705 03:29:13 00:00:00 03:29:13 64
8 GORCHS FONT MARIUS Home MASTER 50 UNIO EXCTA. PRATS 03:33:35 00:00:00 03:33:35 62
9 GLEZ GLEZ JOSEMA Home MASTER 50 CLUB NATACIO OLOT 04:12:24 00:00:00 04:12:24 60
10 SANGENIS VATHJE JOAQUIM Home MASTER 50 CLUB EXCTA. MADTEAM 04:17:49 00:00:00 04:17:49 58
11 NUÑEZ OLLE ORIOL Home MASTER 50 CENTRE EXCTA. AZIMUT 04:29:23 00:00:00 04:29:23 56
12 SALADIE OLIVE CARLES Home MASTER 50 CLUB EXCTA. MADTEAM 04:30:07 00:00:00 04:30:07 54
1 SUBIRANA SALABERT FRANCESC Home MASTER 60 CENTRE EXCTA. SERRAGRENYADA 03:55:44 00:00:00 03:55:44 100
2 ROIGE SANS JOSEP MARIA Home MASTER 60 CLUB EXCTA. ARITJOL 04:07:41 00:00:00 04:07:41 88
3 MONTOYA DOMINGUEZ IGNACIO Home MASTER 60 CLUB EXCTA. MADTEAM 04:10:13 00:00:00 04:10:13 78
SEXE CATEGORIA