FEEC Federació d'Entitats Excursionistes de Catalunya

Tres esportistes pujant a l'Aristot
Tres esportistes pujant a l'Aristot

Agenda / Competició

15a +Trobada Aristot

Distància 23km, altres distàncies i Caminada
Desnivell 1960m

Aquesta prova forma part de
2022 - 20a Copa Catalana de Curses per Muntanya

Alt Urgell Curses per Muntanya

21 d'agost 2022 - 8:00 h. - 14:30 h.

Aristot- El Pont de Bar, Lleida

Plaça del poble (davant l’esglèsia) - Aristot

Preu consultar inscripcions

Entitats organitzadores

UNIÓ EXCTA. URGELLENCA

Contacte

trobada.aristot@gmail.com

La Trobada Atlètica d’Aristot va esdevenir el 2007 com un acte més de la festa major, amb caràcter no competitiu. Mica en mica la Trobada va anar agafant un caire més competitiu i vàrem formar part des de 2009 del Cadi Circuit Fer de l’alt Urgell i des de l’any 2017 com a participants a les curses de la Federació d’entitats Excursionistes de Catalunya (FEEC).

Hem volgut mantenir el nom de Trobada per conservar aquest esperit festiu i de retrobament amb tots els que fem possible aquest esdeveniment que es junt amb la Festa major, el més important de l’any.

Aristot és un poble del Pirineu a 1250 metres d’alçada on gaudim de paisatges privilegiats.

Classificació de la prova per categoria

LLOC GENERAL DORSAL NOM SEXE CATEGORIA ENTITAT TEMPS PENALITZACIONS TEMPS TOTAL PUNTS CATEGORIA
1 71 PAGES PUIGDEVALL JOSEP Home ABSOLUTA CLUB EXCTA MACANETENC 2:26:49 0:00:00 2:26:49 100
2 45 ROTA COLLELL MARC Home ABSOLUTA CLUB ATLETIC L ESPORTIU TORELLO 2:27:47 0:00:00 2:27:47 88
3 24 SEBASTIA MIGUEL XAVIER Home ABSOLUTA INDEPENDENT 2:27:56 0:00:00 2:27:56 78
4 63 OLLE BERNADES MARC Home ABSOLUTA GRUP EXCTA OLIANA 2:30:06 0:00:00 2:30:06 72
5 94 PORQUERAS SIMO GENIS Home ABSOLUTA CLUB ESP L ARENY 2:30:49 0:00:00 2:30:49 68
6 79 LLEIXA QUIROGA PAU Home ABSOLUTA CLUB CENTRE EXCTA TRENCACIMS 2:32:10 0:00:00 2:32:10 66
7 83 BELTRAN SERGI Home ABSOLUTA ASS ESP EKKE LLEIDA 2:34:02 0:00:00 2:34:02 64
8 72 TARRES ROGER Home ABSOLUTA ASS EXCTA EL SENDERO DE RIUDECOLS 2:34:41 0:00:00 2:34:41 62
9 70 SUNYER MINGO CARLES Home ABSOLUTA EQUIP COLLBAIX CELLEREL MOLI 2:36:53 0:00:00 2:36:53 60
10 91 VALLDEORIOLA BLANCAFORT XAVI Home ABSOLUTA CLUB EXCTA MOIANES INDEPENDENT 2:38:31 0:00:00 2:38:31 58
11 48 BARRIOS SOLSONA EDUARD Home ABSOLUTA ASS ALUMN EX ALUMN ESCOLA TREBALL SE AAEET 2:40:17 0:00:00 2:40:17 56
12 54 GARCIA COBOS ALBERT Home ABSOLUTA CLUB CAMI DELS IBERS TRAIL RUNNING 2:45:54 0:00:00 2:45:54 54
13 82 GALLEGO GALLARDO JORDI Home ABSOLUTA CORREDORS DE FONS DE VILADECAVALLS 2:48:04 0:00:00 2:48:04 52
14 47 LARROYA PAIXA FERRAN Home ABSOLUTA CLUB ESP L ARENY 2:48:57 0:00:00 2:48:57 50
15 95 MARINE CALERO DAVID Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA MOLINS DE REI 2:50:19 0:00:00 2:50:19 48
16 61 ESPINA MARTINEZ XAVIER Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA SOLSONES 2:50:31 0:00:00 2:50:31 46
17 53 RUBIO BOBET IVAN Home ABSOLUTA ASS ESP CENTRE ALPI I VEGANTRAILCLUB 2:52:47 0:00:00 2:52:47 44
18 56 SANTAMARIA MARTINEZ ENRIQUE Home ABSOLUTA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 2:54:20 0:00:00 2:54:20 42
19 77 COCH ELIAS ORIOL Home ABSOLUTA CLUB MUNTANYENC L HOSPITALET 2:55:48 0:00:00 2:55:48 40
20 33 SOLANES PUIG EDUARD Home ABSOLUTA CLUB ESP PEDALACAT BALAGUER 2:57:06 0:00:00 2:57:06 38
21 74 MAGRINA FONT ORIOL Home ABSOLUTA CLUB EXCTA MADTEAM 2:57:09 0:00:00 2:57:09 36
22 64 JULVE LARA JOSEP M Home ABSOLUTA CLUB ESP L ARENY 3:02:24 0:00:00 3:02:24 34
23 85 LECINA RATERO JORDI Home ABSOLUTA ASS LA MASSA CENTRE DE CULT VILASSARENC SE 3:05:04 0:00:00 3:05:04 32
24 52 SOLSONA NOVELL XAVIER Home ABSOLUTA CLUB UNIO D' ESPORTS OBLIGATS I SOFERTS 3:05:10 0:00:00 3:05:10 30
25 88 CRUXENT CORT JORDI Home ABSOLUTA ASS ESP CENTRE ALPI 3:07:50 0:00:00 3:07:50 28
26 90 CIRIA BONET MANEL Home ABSOLUTA CLOS PONS THAI RUNNERS ASS ESP 3:10:36 0:00:00 3:10:36 26
27 42 ANTICH DRESAIRE ARNAU Home ABSOLUTA CLUB EXCTA DE GRACIA 3:12:26 0:00:00 3:12:26 24
28 92 VALLS CARLES Home ABSOLUTA ISARDS TEAM 3:13:39 0:00:00 3:13:39 22
29 12 MUNYOS MALLOFRE ALEX Home ABSOLUTA CESANLORIA 3:14:22 0:00:00 3:14:22 20
30 32 BERGE SANCHEZ PERE Home ABSOLUTA CLUB ESP PEDALACAT BALAGUER 3:18:27 0:00:00 3:18:27 18
31 60 GONZALEZ ABARCA JOSE FRANCISCO Home ABSOLUTA UNIO EXCTA URGELLENCA 3:20:18 0:00:00 3:20:18 16
32 89 PRAT SOLER ANTONI Home ABSOLUTA GRUP EXCTA OLIANA 3:21:30 0:00:00 3:21:30 14
33 38 GUIMERA MULLOR JOSEP Home ABSOLUTA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 3:21:57 0:00:00 3:21:57 12
34 97 PICON MANYOSA ADAM Home ABSOLUTA AT CERDANYOLA 3:22:17 0:00:00 3:22:17 10
35 50 SANCHEZ VILA JORDI Home ABSOLUTA CLUB ATLETIC SANTA FE 3:22:51 0:00:00 3:22:51 8
36 78 ALABART MARCH JOSEP RAMON Home ABSOLUTA ASS ESPORTIVA COTA 705 3:23:24 0:00:00 3:23:24 6
37 37 GARRETA CLUSELLA JORDI Home ABSOLUTA ASS ESP ULLASTRELL 3:32:55 0:00:00 3:32:55 4
38 44 PAGES PIFERRER MIQUEL Home ABSOLUTA CLUB EXCTA EMPORDANES 3:36:29 0:00:00 3:36:29 2
39 96 GALCERAN COLOMER MIQUEL Home ABSOLUTA BESALU CROSS 3:38:13 0:00:00 3:38:13 2
40 84 ORTIZ PEREZ ANTONIO Home ABSOLUTA JOVENTUT ATLETICA MONTCADA 3:42:11 0:00:00 3:42:11 2
41 40 BERTRAN TONICO ANGEL Home ABSOLUTA UNIO EXCTA URGELLENCA 3:56:42 0:00:00 3:56:42 2
42 87 CAMI CONEJERO VICTOR Home ABSOLUTA CLUB EXCTA UECANOIA 4:00:00 0:00:00 4:00:00 2
43 34 SANGENIS VATHJE JOAQUIM Home ABSOLUTA CLUB EXCTA MADTEAM 4:07:17 0:00:00 4:07:17 2
44 41 SUBIRANA SALABERT FRANCESC Home ABSOLUTA CENTRE EXCTA SERRAGRENYADA 4:09:02 0:00:00 4:09:02 2
45 39 VILA CRESPO ARNAU Home ABSOLUTA ASS ESP MOUNTAIN RUNNERS DEL BERGUEDA 4:30:51 0:00:00 4:30:51 2
46 59 MINAMBRES REBES RAMON Home ABSOLUTA UNIO EXCTA URGELLENCA 5:05:50 0:00:00 5:05:50 2
1 81 FERNANDEZ BONEL ANNA Dona ABSOLUTA GRUP EXCTA OLIANA 2:52:39 0:00:00 2:52:39 100
2 69 TARRAGO CLOP NURIA Dona ABSOLUTA EQUIP COLLBAIX CELLER EL MOLI 2:54:22 0:00:00 2:54:22 88
3 55 HOSPITAL RAMON NURIA Dona ABSOLUTA CLUB CAMI DELS IBERS TRAIL RUNNING 2:54:40 0:00:00 2:54:40 78
4 49 LLAGOSTERA MAGRANS MARTA Dona ABSOLUTA GRUP EXCTA OLIANA 2:56:33 0:00:00 2:56:33 72
5 68 PUJOL VALENCIA ANNA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA MADTEAM 3:03:06 0:00:00 3:03:06 68
6 10 CROS JEANNE Dona ABSOLUTA NO LIMITS 3:05:29 0:00:00 3:05:29 66
7 76 ARTELLS DE JORGE NURIA Dona ABSOLUTA CLUB ESQUI GIRONA SE 3:06:57 0:00:00 3:06:57 64
8 43 BANEGAS MORALES MARILI Dona ABSOLUTA CLUB ESP BELLCAIRENC 3:23:21 0:00:00 3:23:21 62
9 65 FLORENCIO CABRE NURIA Dona ABSOLUTA CLUB ESP L ARENY 3:24:50 0:00:00 3:24:50 60
10 86 ALONSO RAMOS CARME Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA CAMINAIRES DE VILAMAJOR 3:49:07 0:00:00 3:49:07 58
11 62 SIERRA BERNAT OLGA Dona ABSOLUTA GRUP EXCTA OLIANA 3:54:28 0:00:00 3:54:28 56
12 75 MEDINA ALCOJOR JULIA Dona ABSOLUTA ASS ESP CENTRE ALPI 3:58:48 0:00:00 3:58:48 54
13 57 DOMINGO MASDEU ALICIA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA ARITJOL 4:01:01 0:00:00 4:01:01 52
14 35 FRIAS GARRET DINA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA MADTEAM 4:03:18 0:00:00 4:03:18 50
15 58 RODICIO HERAS ROSA Dona ABSOLUTA CLUB EXCTA ALLIBERADRENALINA 4:21:14 0:00:00 4:21:14 48
16 93 RUIZ GARCIA MARTA Dona ABSOLUTA ISARDS TEAM 4:22:44 0:00:00 4:22:44 46
17 36 ITURRIA MARCH SILVIA Dona ABSOLUTA CLUB ATLETIC ESPLUGUI SE 4:43:08 0:00:00 4:43:08 44
1 207 MIRABET ARDERIU PEP Home JUNIOR CENTRE EXCTA REFALGARI 1:38:04 0:00:00 1:38:04 100
2 209 MARGINET VIDAL MARC Home JUNIOR CLUB ESP L ARENY 1:46:38 0:00:00 1:46:38 88
3 210 CALERO MAÑAS ERIK Home JUNIOR CENTRE EXCTA DEL PENEDES 1:51:47 0:00:00 1:51:47 78
4 208 OLARIA MORENO POL Home JUNIOR CLUB EXCTA ARITJOL 1:54:27 0:00:00 1:54:27 72
1 312 MENENDEZ PERE Home JUVENIL CLUB MUNTANYENC DE TERRASSA 1:03:45 0:00:00 1:03:45 100
2 310 CABRE SALSENCH JOAN Home JUVENIL CLUB ESP L ARENY 1:09:55 0:00:00 1:09:55 88
3 314 ALABART FERRE BLAI Home JUVENIL ASS ESPORTIVA COTA 705 1:18:38 0:00:00 1:18:38 78
1 316 MARTINEZ CANTERAS LUCIA Dona JUVENIL CLUB EXCTA MADTEAM 1:32:22 0:00:00 1:32:22 100
1 311 DOMINGUEZ ORFILA MANUEL Home CADET CLUB MUNTANYENC SANT CUGAT 1:05:50 0:00:00 1:05:50 100
2 302 BERTRAN BAREA OT Home CADET UNIO EXCTA URGELLENCA 1:11:16 0:00:00 1:11:16 88
3 315 PUJOL CASELLAS RAMON Home CADET UNIO EXCTA VIC CA VIC 1:12:15 0:00:00 1:12:15 78
4 319 VILANNA SENTIS NIL Home CADET ASS ESP TRAIL XICS MONTSENY 1:13:47 0:00:00 1:13:47 72
5 309 CAMBREDO AGORRETA SANDRO Home CADET CLUB EXCTA MADTEAM 1:15:45 0:00:00 1:15:45 68
6 307 SALAT GUARDIET ORIOL Home CADET YETIS COLLSEROLA TRAIL TEAM 1:19:20 0:00:00 1:19:20 66
1 318 PLANS SAFORAS UMA Dona CADET CLUB EXCTA MOIANES INDEPENDENT 1:20:13 0:00:00 1:20:13 100
2 317 PLANS SAFORAS ALAITZ Dona CADET CLUB EXCTA MOIANES INDEPENDENT 1:27:53 0:00:00 1:27:53 88
3 313 TORRENTBO MACIA BRUNA Dona CADET UNIO EXCTA VIC 1:28:26 0:00:00 1:28:26 78
4 306 DE HARO SANCHEZ ZOE Dona CADET YETIS COLLSEROLA TRAIL TEAM 2:25:10 0:00:00 2:25:10 72
5 326 NADAL IGLESIAS NAHIARA Dona CADET CESANLORIA 2:58:34 0:00:00 2:58:34 68
3 SEXE 4 CATEGORIA

Classificació de la prova per subcategoria

LLOC GENERAL DORSAL NOM SEXE SUBCATEGORIA ENTITAT TEMPS PENALITZACIONS TEMPS TOTAL PUNTS SUBCATEGORIA
1 79 LLEIXA QUIROGA PAU Home PROMESA CLUB CENTRE EXCTA TRENCACIMS 2:32:10 0:00:00 2:32:10 100
2 70 SUNYER MINGO CARLES Home PROMESA EQUIP COLLBAIX CELLEREL MOLI 2:36:53 0:00:00 2:36:53 88
3 64 JULVE LARA JOSEP M Home PROMESA CLUB ESP L ARENY 3:02:24 0:00:00 3:02:24 78
4 42 ANTICH DRESAIRE ARNAU Home PROMESA CLUB EXCTA DE GRACIA 3:12:26 0:00:00 3:12:26 72
1 69 TARRAGO CLOP NURIA Dona PROMESA EQUIP COLLBAIX CELLER EL MOLI 2:54:22 0:00:00 2:54:22 100
1 91 VALLDEORIOLA BLANCAFORT XAVI Home VETERA CLUB EXCTA MOIANES INDEPENDENT 2:38:31 0:00:00 2:38:31 100
2 48 BARRIOS SOLSONA EDUARD Home VETERA ASS ALUMN EX ALUMN ESCOLA TREBALL SE AAEET 2:40:17 0:00:00 2:40:17 88
3 82 GALLEGO GALLARDO JORDI Home VETERA CORREDORS DE FONS DE VILADECAVALLS 2:48:04 0:00:00 2:48:04 78
4 95 MARINE CALERO DAVID Home VETERA CENTRE EXCTA MOLINS DE REI 2:50:19 0:00:00 2:50:19 72
5 61 ESPINA MARTINEZ XAVIER Home VETERA CENTRE EXCTA SOLSONES 2:50:31 0:00:00 2:50:31 68
6 53 RUBIO BOBET IVAN Home VETERA ASS ESP CENTRE ALPI I VEGANTRAILCLUB 2:52:47 0:00:00 2:52:47 66
7 56 SANTAMARIA MARTINEZ ENRIQUE Home VETERA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 2:54:20 0:00:00 2:54:20 64
8 33 SOLANES PUIG EDUARD Home VETERA CLUB ESP PEDALACAT BALAGUER 2:57:06 0:00:00 2:57:06 62
9 85 LECINA RATERO JORDI Home VETERA ASS LA MASSA CENTRE DE CULT VILASSARENC SE 3:05:04 0:00:00 3:05:04 60
10 52 SOLSONA NOVELL XAVIER Home VETERA CLUB UNIO D' ESPORTS OBLIGATS I SOFERTS 3:05:10 0:00:00 3:05:10 58
11 88 CRUXENT CORT JORDI Home VETERA ASS ESP CENTRE ALPI 3:07:50 0:00:00 3:07:50 56
12 60 GONZALEZ ABARCA JOSE FRANCISCO Home VETERA UNIO EXCTA URGELLENCA 3:20:18 0:00:00 3:20:18 54
13 38 GUIMERA MULLOR JOSEP Home VETERA CLUB MUNTANYENC MONISTROLENC 3:21:57 0:00:00 3:21:57 52
14 97 PICON MANYOSA ADAM Home VETERA AT CERDANYOLA 3:22:17 0:00:00 3:22:17 50
15 44 PAGES PIFERRER MIQUEL Home VETERA CLUB EXCTA EMPORDANES 3:36:29 0:00:00 3:36:29 48
1 65 FLORENCIO CABRE NURIA Dona VETERA CLUB ESP L ARENY 3:24:50 0:00:00 3:24:50 100
2 62 SIERRA BERNAT OLGA Dona VETERA GRUP EXCTA OLIANA 3:54:28 0:00:00 3:54:28 88
3 75 MEDINA ALCOJOR JULIA Dona VETERA ASS ESP CENTRE ALPI 3:58:48 0:00:00 3:58:48 78
4 35 FRIAS GARRET DINA Dona VETERA CLUB EXCTA MADTEAM 4:03:18 0:00:00 4:03:18 72
5 36 ITURRIA MARCH SILVIA Dona VETERA CLUB ATLETIC ESPLUGUI SE 4:43:08 0:00:00 4:43:08 68
1 90 CIRIA BONET MANEL Home MASTER 50 CLOS PONS THAI RUNNERS ASS ESP 3:10:36 0:00:00 3:10:36 100
2 89 PRAT SOLER ANTONI Home MASTER 50 GRUP EXCTA OLIANA 3:21:30 0:00:00 3:21:30 88
3 78 ALABART MARCH JOSEP RAMON Home MASTER 50 ASS ESPORTIVA COTA 705 3:23:24 0:00:00 3:23:24 78
4 37 GARRETA CLUSELLA JORDI Home MASTER 50 ASS ESP ULLASTRELL 3:32:55 0:00:00 3:32:55 72
5 96 GALCERAN COLOMER MIQUEL Home MASTER 50 BESALU CROSS 3:38:13 0:00:00 3:38:13 68
6 40 BERTRAN TONICO ANGEL Home MASTER 50 UNIO EXCTA URGELLENCA 3:56:42 0:00:00 3:56:42 66
7 34 SANGENIS VATHJE JOAQUIM Home MASTER 50 CLUB EXCTA MADTEAM 4:07:17 0:00:00 4:07:17 64
1 57 DOMINGO MASDEU ALICIA Dona MASTER 50 CLUB EXCTA ARITJOL 4:01:01 0:00:00 4:01:01 100
2 58 RODICIO HERAS ROSA Dona MASTER 50 CLUB EXCTA ALLIBERADRENALINA 4:21:14 0:00:00 4:21:14 88
1 84 ORTIZ PEREZ ANTONIO Home MASTER 60 JOVENTUT ATLETICA MONTCADA 3:42:11 0:00:00 3:42:11 100
2 41 SUBIRANA SALABERT FRANCESC Home MASTER 60 CENTRE EXCTA SERRAGRENYADA 4:09:02 0:00:00 4:09:02 88
3 59 MINAMBRES REBES RAMON Home MASTER 60 UNIO EXCTA URGELLENCA 5:05:50 0:00:00 5:05:50 78
SEXE CATEGORIA