Calendari de competicions d’Esquí de Muntanya per a la temporada 2014-2015


El calendari de competicions de la Federació d’Entitats Excursionistes de Catalunya d’Esquí de Muntanya per a la temporada 2015 aplega tres proves per a la 10a Copa Catalana de Curses Verticals-FGC Mountain Series 6.0, i cinc proves per a la Copa FEEC-Millet d’Esquí de Muntanya per Equips.

A més, com a novetat en aquesta temporada que comença, s’han programat un total de quatre Campionats de Catalunya d’Esquí de Muntanya: Individual, l’11 de gener; de Curses Verticals, el 31 de gener; de Llarga Distància, el 28 de març; i d’Equips, el 12 d’abril.

El calendari de competicions d’Esquí de Muntanya dela FEEC també preveu un total d’11 Curses Open, la primera de les quals està prevista per al 23 de novembre, amb la “Tomba” la Coma, de l’Esquí Club d’Ordino-Arcalís; i 10 Curses Populars del mes de gener fins al mes d’abril.

31a Copa FEEC-Millet d’Esquí de Muntanya per Equips

  • 8 de febrer. Traça Muga, de la Unió Excursionista Urgellenca.
  • 28 de febrer. Open de la Vall Fosca, del Club d’Esquí de la Pobla de Segur.
  • 15 de març. 51a Cursa UEC “Bassiero”, de la Unió Excursionista Catalunya de Barcelona.
  • 22 de març. 57è Ral·li d’Esquí de Muntanya del CEC, del Centre Excursionista de Catalunya.
  • 12 d’abril. 16a PocaTraça Memorial Esteve Soler, del Centre Excursionista d’Olot.

10a Copa Catalana de Curses Verticals. FGC Mountain Series 6.0

  • 7 de desembre de 2014. CronoVallter Territori d’Isards, de l’Ski Club de Camprodon.
  • 27 de desembre de 2014. 9a CronoNiu, de La Molina Club d’Esports.
  • 31 de gener. 2a CronoNúria, de la Unió Excursionista de Vic.

Campionats de Catalunya

  • Individual: 11 de gener. 3 Fronteres MoraBanc, de l’Esquí Club Pas de la Casa – Grau Roig.
  • Curses Verticals: 31 de gener. 2a CronoNúria, de la Unió Excursionista de Vic.
  • Llarga Distància: 28 de març. La Molina-Vallter Skimarathon, Marató per equips, del Club Excursionista de la Cerdanya – GREC.
  • Equips: 12 d’abril. 16a PocaTraça Memorial Esteve Soler, del Centre Excursionista d’Olot.

Curses Open

  • 23 de novembre de 2014. “Tomba” La Coma, de l’Esquí Club d’Ordino-Arcalís.
  • 13 de desembre de 2014. 18a Cronoescalada Nocturna, al Pas de la Casa, del Club Pirinenc Andorrà.
  • 20 de desembre de 2014. Vertical Race Donezan, del Pyrénées Catalanes Ski Alpinisme.
  • 21 de desembre de 2014. Km Vertical Kambraz, de l’Sport de Montagne Cerdagne – Capcir.
  • 28 de desembre de 2014. 2a Sprint La Molina, de La Molina Club d’Esports.
  • 4 de gener. Traça Catalana, de l’Sport de Montagne Cerdagne – Capcir.
  • 24 de gener. Font Blanca Individual, de la Federació Andorrana de Muntanyisme.
  • 25 de gener. Font Blanca Vertical, de la Federació Andorrana de Muntanyisme.
  • 14 de febrer. Cronoescalada GrandValira, del Soldeu Esquí Club.
  • 15 de febrer. 37a Travessa de la Serrera, Individual, del Soldeu Esquí Club.
  • 7 de març. Open Vall de Boí, del Centre Excursionista de l’Alta Ribagorça.

Curses Populars

  • 3 de gener. Pujada Nocturna Costa Rasa, de La Molina Club d’Esports.
  • 10 de gener. Sprint Solidaran, del Club Excursionista d’Aran.
  • 11 de gener. Open Solidaran, del Club Excursionista d’Aran.
  • 6 de febrer. Festival Hivernal Vall de Boí, del Centre Excursionista de l’Alta Ribagorça.
  • 14 de març. Cronoski Era Pujada, del Club Excursionista d’Aran.
  • 3 d’abril. Duatló Blanca del CEVA, del Club d’Esquí de la Vall d’Aran.
  • 4 d’abril. Crono Popular La Lluna, del Centre Excursionista de Catalunya.
  • 5 d’abril. Tri-Snow La Molina, de La Molina Club d’Esports.
  • 18 d’abril. Trancs de les Maladetes, Copa Petits Pirineus, de l’Agrupación Depor tiva Llanos del Hospital.
  • 19 d’abril. Petits Pirineus, Copa Petits Pirineus, de l’Agrupación Deportiva Llanos del Hospital.