CTEEC – Escalada esportiva

Amb el patrocini
Ternua
Amb la col·laboració
Álamo Wood Climbing
8C

El Centre de Tecnificació d’Escalada Esportiva de Catalunya es va crear l’any 1997 i té com a objectiu principal preparar esportistes joves del territori català per a les competicions, autonòmiques, estatals i internacionals, en les modalitats d’escalada esportiva i escalada en bloc. Els esportistes segueixen un programa d’entrenament planificat i orientat a obtenir el rendiment més òptim, en funció de les seves característiques (nivell tècnic i físic en el moment d’ingrés) i del calendari de competicions de cada temporada.

Obertes les inscripcions a les proves d’accés fins al 23 de gener.

Director tècnic
Ivan Terricabras
Llicenciat en Ciències de l’Activitat Física i l’Esport per la UVIC-UCC. Cursant actualment un Màster en entrenament personal i readaptació fisicoesportiva.
Entrenador personal del Centre d’Alt Rendiment esportiu Sportwin (Vic) i entrenador d’escalada a nivell amateur.
Preparador físic d’esports d’equip (Club Bàsquet Vic LEB Plata i Club Patí Roda).
El passat 2018 va ser coach del CTEEC.

Esportistes 2018

  • Héctor Bazán (Grup Excursionista de Manlleu)
  • Pere Borrell (Unió Excursionista de Sabadell)
  • Rut Casas (Grup Excursionista de Manlleu)
  • Ton Casas (Grup Excursionista de Manlleu)
  • Cedric Lluc Junqué (Centre Excursionista de Sant Celoni)
  • Luna Marsella (Unió Excursionista de Sabadell)
  • Olívia Marsella (Unió Excursionista de Sabadell)
  • Lucía Miranda (Unió Excursionista de Catalunya de Cornellà)
  • Rut Monsech (Club Excursionista Alpicat)
  • Alba Pelfort (Club Excursionista Uecanoia)
  • Rai Suñé (Unió Excursionista Urgellenca)
  • Júlia Forner (Unió Excursionista de Sabadell)
  • Maria Benach (Centre Muntanyenc Sant Llorenç)
  • Aida Torres (Centre Excursionista Torelló)
  • Lau Macià (Club Excursionista Esparreguera)
  • Lluc Macià (Club Excursionista Esparreguera)
  • Guillem Monsech (Club Excursionista Alpicat)
  • Pau Galofré (Associació Esportiva Deu Dits)
  • Gal·la Pérez (Agrupació Excursionista Granollers)
  • Nasser Miguel (Unió Excursionista de Sabadell)
  • Òscar Monton (Unió Excursionista de Sabadell)
  • Marc Ramírez (Club Excursionista Uecanoia)
  • Joel Codina (Club Excursionista Madteam)
  • Roger Carreras (Grup Excursionista i Esportiu Gironí (GEIEG))