CTCMC – Curses per muntanya

Arran dels èxits de la Selecció Catalana de Curses per Muntanya i la manca de joves en aquesta disciplina, la Federació d’Entitats Excursionistes de Catalunya va considerar, l’any 2008 la creació d’un Centre de Tecnificació de Curses per Muntanya, amb l’objectiu de formar corredors d’edats entre els 16 i els 23 anys amb ganes de competir a l’alt nivell esportiu.

Amb el patrocini
Tuga Wear

Objectius

  1. Organitzar una estructura esportiva que permeti als i a les esportistes catalans arribar al més alt nivell esportiu.
  2. Detectar i captar nous talents de corredors de muntanya.
  3. Desenvolupar, perfeccionar i millorar totes les seves capacitats i actituds com a corredors.
  4. Motivar-vos i preparar-vos física i mentalment per tenir un alt rendiment a les curses de muntanya.
  5. Aconseguir que el major nombre d’esportistes que en un futur representin Catalunya en el més alt nivell de competició internacional.

Cos tècnic

Tècnics: Fernando Rosa i Pere Rullan

Esportistes del CTCMC 2019

Cadets

  • Martina Gonfaus (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Berta Guitart (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Gael Álvarez (Club Esportista Mindundis Team)
  • Jan Castillo (Club Excursionista Moianès Independent)
  • Aniol Pujiula (Grup Excursionista Cultural i Alpinista – Lletissonada)
  • Lídia Criballés (Unió Excursionista Vic)
  • Iu Jaume (Associació Esportiva i Cultural Capgirell)
  • Mireia Lüscher (Unió Excursionista Vic)
  • Ramon Caballeria (Grup Excursionista Cultural i Alpinista – Lletissonada)
  • Sergi Lladó  (Associació Esportiva Centre Excursionista Vilassar de Mar)
  • Sebastià Feliu (Associació Esportiva Pallars)

Júniors

  • Quirze Sague (Centre Excursionista de Banyoles)
  • Laia Gonfaus (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Sergi Cabeza (Club Excursionista Madteam)
  • Oriol Joan (Unió Excursionista de Catalunya Mataró)
  • Arnau Cases (Espot Esquí Club Valls d’Àneu)
  • Carla Esclusa (Associació Esportiva Mountain Runners del Berguedà)
  • Jana Aguilar (Club Excursionista Calldetenes)
  • Daniel Castillo (Associació Esportiva Matxacuca)
  • Arnau Artes (Centre Excursionista Molins de Rei)
  • Salomó Guinovart (Associació Excursionista Montmell)
  • Aleix Solé (Associació d’Alumnes i Exalumnes Escola Treball (SE))
  • Adrià Colomer (Centre Excursionista del Penedès)
  • Isaac Barti (Centre Excursionista d’Olot)