Un centenar de premiats a l’entrega de trofeus de Curses per Muntanya


Capellades va ser la seu de l’entrega de premis anual de curses per muntanya de la Federació d’Entitats Excursionistes de Catalunya (FEEC).

En aquesta edició a més a més de premiar als guanyadors de les curses per muntanya s’ha fet l’entrega també del 9è Premi FEEC-Canicròs i la 12a Copa Catalana de raquetes de neu. Aquestes dues competicions s’han sumat a la 8a Copa Catalana de curses d’ultraresistència, 18a Copa Catalana de curses per muntanya i la 10a Copa Catalana de Curses Verticals.

L’escenari triat ha estat el teatre la Lliga de Capellades que per primer cop s’ha convertit en el lloc escollit per aquest lliurement de premis. L’acte de l’entrega dels guardons ha estat presidit pel president de la FEEC, Jordi Merino, la coordinadora de comitès tècnics Txell Soler, el president de l’AE Capellades Jordi Batet i la regidora d’esports de Capellades, Anna Xaus.

Cal recordar que els guanyadors de la Copa Catalana de raquetes de neu, la Copa Catalana de curses d’ultraresistència i la Copa Catalana de curses per muntanya, s’han repartit premis en metàl·lic per les primeres posicions.

La trobada ha portat fins a Capellades a un centenar de premiats que han recollit els èxits aconseguits la temporada 2109. Un any més les competicions de la FEEC s’han seguit consolidant dins del calendari esportiu del país.

Premiats absoluts:

9è Premi FEEC-Canicròs
Campiona: Gemma Fernandez (AE Mountain Runners del Berguedà)
Campió: Felip Puigarnau (Club Esp. 2×2 Santpedor)
2n: Andreu Moya (Club BTT Montbike)
3r: Pere Borrell (Club Excursionista Montblanc)

12a Copa Catalana raquetes de neu:
Campiona: Sílvia Leal (Centre Excursionista Pontsicà)
2n: Sílvia Puigarnau (AE Matxacuca)
Campió: Oriol Ferre (Club Excursionista Alliberadrenalina)
2n: Albert Ferrer (Club Excursionista UECANOIA)
3r: Pere Fabregues (AE Matxacuca)

8a Copa Catalana de curses d’ultraresistència:
Campiona: Núria Codina (Club Esp. Pedala.Cat Balaguer)
2n: Eva Basanta (Agrupació Excursionista Talaia)
Campió: Jesús Pau Vazquez (Espot Esquí Club Valls d’Àneu)
2n: Abel Codina (AE Mountain Runners del Berguedà)
3r: Jorge Leon (Centre Excursionista Olot)

18a Copa Catalana de curses per muntanya: 
Campiona: Núria Hospital (Club Camí dels Íbers Trail Running)
2n: Eva Cristina Llobat (Club BTT Montbike)
3r: Maria Santamaria (Centre Excursionista Alta Ribagorça)
Campió: Víctor del Águila Pellicer (Club Excursionista Trail Tarraco)
2n: Albert Garcia (Club Camí dels Íbers Trail Running)
3r: Marcel Romaní (Unió Excursionista de Catalunya de Gràcia)

10a Copa Catalana de curses verticals:
Campiona: Adriana Daza (Club Esp. Pedala.Cat Balaguer)
2n: Eva Llobat (Club BTT Montbike)
3r: Laura Vila (Centre Excursionista Garriguenc)
Campió: Jordi Bolet (Club Esp. Cerdanya Pirineus)
2n: David Soler (Centre Muntanyenc i de Recerques Olesà)
3r: Marcel Palau (Casp, Antics Alumnes Associats (SE))