Jordi Pàmies i Sara Codina es proclamen campions de la 4a Copa Catalana de Curses d’Ultraresistència


La Federació d’Entitats Excursionistes de Catalunya (FEEC) ha celebrat aquest dissabte, conjuntament amb el Club Centre Excursionista Serres del Mestral i el Centre Cultural Esportiu i Recreatiu de Vandellòs, la festa d’entrega de premis de la 4a Copa Catalana de Curses d’Ultraresistència 2015, patrocinada per Asus i Tuga Active Wear, a Vandellòs.

Jordi Pàmies, de l’Associació Esportiva Diedre, i Sara Codina, del Cente Excursionista Sant Vicenç de Castellet, s’han proclamat campions de la Copa Catalana de Curses d’Ultraresistència 2015. El subcampionat ha sigut per Eloy Ortiz, del Centre Excursionista l’Esparadenya Vilallonga del Camp, i per Francisca Martínez, del Club Excursionista Trail Tarraco.

A l’entrega de premis han estat presents Alfons Garcia, alcalde de Vandellòs; Cristina Borràs, regidora d’esports de Vandellòs; Gemma Solé, representant de la Secretaria General de l’Esport a Tarragona; Meritxell Soler, vicepresidenta tercera de la FEEC; i Marcial Alemán, director tècnic esportiu de la FEEC.

Durant l’acte s’ha presentat el calendari de Curses d’Ultraresistència 2016 i les novetats del reglament per a la propera temporada. Entre aquestes novetats destaca: la valoració tècnica de cada cursa, fet que farà sumar punts en les ultres més tècniques; comunicació obligatòria del participant a l’organització de la cursa en cas d’abandonament; o la participació mínima per optar als premis de la copa, que es marcarà en un mínim de tres proves.

Classificacions 4a Copa Catalana de Curses d’Ultraresistència

Categoria General Masculina
1r Jordi Pàmies (AE Diedre)
2n Eloy Ortiz (CE l’Espardenya Vilallonga del Camp)
3r Israel Mercadé (CE l’Areny)

Categoria general femenina
1r Sara Codina (CE Sant Vicenç de Castellet)
2n Francisca Martínez (CE Trail Tarraco)

Categoria sènior masculina
1r Jordi Pàmies (AE Diedre)
2n Eloy Ortiz (CE l’Espardenya Vilallonga del Camp)
3r Gil López (Grup Muntanyenc La Lira Vendrellenca)

Categoria veterà masculina
1r Israel Mercadé (CE l’Areny)
2n Josep Mª Cañadas (Club Centre Excta. Llorençà)
3r Jordi Garreta (AE Ullastrell)

Categoria veterà femenina
1r Sara Codina (CE Sant Vicenç de Castellet)

Categoria màster masculina
1r Joan Palleja (CE Gràcia)
2n  Jordi Andreu Sugrañes (Club Patxanguerus d’Alforja)
3r Angel Ruiz Diez (AE Intempèrie)

Categoria màster femenina
1r Francisca Martínez (CE Trail Tarraco)

Premi especial per finalitzar tota la copa
David Leiva (CE Garraf Runners)

Fotografies / Ivan Torres